poniedziałek, 27 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mieli zarobić na kryptowalutach, stracili ponad 130 tys. zł

Mieli zarobić na kryptowalutach, stracili ponad 130 tys. zł

Dwóch mężczyzn z Gorzowa i okolic zostało oszukanych przez rzekomych konsultantów zajmujących się obrotem kryptowalutami. Jeden z nich stracił ponad 50 tysięcy złotych, a drugi ponad 80 tysięcy.

Historie oszukanych mężczyzn nieco się od siebie różnią, ale obie opierają się na kryptowalutach. W pierwszym przypadku mężczyzna został poinformowany, że ma do odbioru 100 tysięcy złotych zdobytych na rynku kryptowalut. Ze względu na to, że kiedyś próbował tam swoich sił informacja nie wzbudziła jego podejrzeń. Konsultant przekazywał instrukcje, w których najpierw trzeba było wykonać pewne przelewy, a następnie miały one wrócić do nadawcy razem ze wspomnianą wcześniej kwotą. Niestety tak się nie stało i mężczyzna stracił ponad 50 tysięcy złotych.

Przypominamy, by dokładnie sprawdzać komu powierzamy nasze oszczędności. Decyzję o inwestowaniu warto skonsultować z rodziną, znajomymi czy rzeczywistymi doradcami, którzy mają doświadczenie i można się z nimi spotkać. Nigdy nie mamy bowiem pewności, czy osoba z którą rozmawiamy przez telefon, jest tym, za kogo się podaje – przyznaje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W drugim przypadku mieszkaniec jednej z podgorzowskich miejscowości skusił się na obietnicę szybkiego i dużego zysku, o której zapewniał rzekomy konsultant. Mężczyzna wykonywał przekazywane mu instrukcje i dokonywał okazjonalnych przelewów. Cały czas miał też dostęp do konta z zyskami z inwestycji. Gdy jednak chciał dokonać wypłaty zgromadzonych środków okazało się, że jest to niemożliwe. Ostatecznie stracił ponad 80 tysięcy złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
4.9 ° C
4.9 °
4.9 °
38 %
0.5kmh
80 %
pon.
5 °
wt.
5 °
śr.
6 °
czw.
15 °
pt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE