sobota, 1 kwietnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieBył na skraju wyczerpania. Pomogli mu policjanci

Był na skraju wyczerpania. Pomogli mu policjanci

Policjanci z Krosna Odrzańskiego przyszli z pomocą mężczyźnie, który był na skraju wyczerpania.

W czwartek – 21 lipca – dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie idącym drogą krajową na obwodnicy Połupina. Gdy policjanci dojeżdżali we wskazany rejon, zauważyli osobę idącą w pełnym słońcu, która znajdując się na jezdni miała problemy z utrzymaniem równowagi. Podejrzenie było jedno – zbyt duża ilość alkoholu, jednak już po chwili okazało się, że powód był bardziej złożony.

Mężczyzna, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, był bardzo wycieńczony, utrudniony był z nim kontakt i omdlewał. Funkcjonariusze po udzieleniu mu pierwszej pomocy, posadzili go w cieniu i zaopatrzyli w wodę. Następnie ochładzając mu cały czas kark, okryli kocem ratunkowym i do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia kontrolowali funkcje życiowe.

Dzięki pomocy udzielonej przez policjantów sierżanta sztabowego Tomasza Kolańskiego i starszego sierżanta Filipa Kulika, mężczyzna nabrał sił i był w stanie rozmawiać. Następnie został on przekazany ratownikom medycznym, którzy udzielili mu fachowej pomocy.

Krośnieńscy policjanci przypominają, że wysokie temperatury mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia, dlatego jeśli nie musisz nie wychodź w tym czasie z domu. Jeśli jednak sytuacja zmusza do wyjścia, zawsze wybieraj miejsce zacienione, noś na głowie kapelusz lub czapeczkę i pij dużo wody. Zwracaj także uwagę na osoby przebywające w twoim otoczeniu. Jeśli zachodzi potrzeba wezwij pogotowie dzwoniąc na numer 112 lub 999.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady deszczu
7.1 ° C
8.8 °
7 °
95 %
3.5kmh
100 %
sob.
9 °
niedz.
5 °
pon.
7 °
wt.
6 °
śr.
5 °

NAJPOPULARNIEJSZE