sobota, 23 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mieszko dla Ukrainy. Artyści zachęcają do wsparcia hotelu

Mieszko dla Ukrainy. Artyści zachęcają do wsparcia hotelu

Muzycy, pisarze, aktorzy, sportowcy, a nawet politycy apelują o wsparcie dla gorzowskiego Hotelu Mieszko, który od początku wybuchu wojny na Ukrainie przyjmuje uchodźców dając im bezpłatnie dach nad głową i ciepłe posiłki. Zasoby finansowe właścicieli oraz darczyńców już się kończą, dlatego liczy się każda złotówka!

Hotel Mieszko, znajdujący się w samym centrum Gorzowa, od 24. lutego, czyli od momentu ataku Rosji na Ukrainę, stał się schronem dla osób uciekających przed wojną. Od tamtej chwili obiekt nie zarabia, a jedynie daje od siebie. Obecnie zakwaterowanych jest tam 320 osób, głównie matki z dziećmi, ale również seniorzy i niepełnosprawni. Uchodźcy mają nie tylko dach nad głową, ale także regularne ciepłe posiłki: śniadanie w formie szwedzkiego bufetu, dwudaniowy obiad i kolację. To nie koniec, bo mogą też liczyć na bezpłatne kursy języka polskiego oraz pomoc w codziennych sprawach.

Teraz hotel sam zmuszony jest prosić o pomoc. Ruszyła już akcja #MIESZKODLAUKRAINY, w ramach której zbierane są pieniądze, aby umożliwić obiektowi dalszą pomoc. Tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się zima i bez pomocy z zewnątrz obiekt nie da rady dłużej tak funkcjonować.

Niestety, kończą się możliwości finansowe naszego hotelu jak i naszych „aniołów stróżów”, od których pomoc mieliśmy w postaci darów rzeczowych. Otrzymujemy wsparcie finansowe od Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, jednak nie jest ono wystarczające, aby zapewnić godne warunki bytowe oraz żywieniowe” piszą właściciele na stronie www.pomagam.pl, gdzie trwa zbiórka.

Do akcji przyłącza się szereg osobistości i artystów znanych w całej Polsce. O pomoc dla Hotelu proszą między innymi Enej, Agnieszka Holland, Radosław Sikorski, Sławomir Sierakowski, Łukasz Orbitowski i wiele, wiele innych.

Ten hotel jest jak Arka Noego, jest ogromnym azylem, wsparciem i oazą bezpieczeństwa dla uchodźców. Wszyscy czują się tam jak rodzina, jak w domu, czują, że to jest mała Ukraina. Teraz zbliża się zima, właściciele i personel hotelu Mieszko nie dadzą rady sami utrzymać tej Arki Noego. Więc wesprzyjmy ich. Nic tak nie zasługuje na pomoc i wsparcie jak wytrwałość i bezinteresowność w działaniu dla kogoś w potrzebie – mówi Agnieszka Holland.

Zbiórka trwa na stronie www.pomagam.pl. Tam też znajdziecie więcej informacji dotyczących aktualnych potrzeb i możliwości wsparcia. Pamiętajcie: liczy się każdy gest!

Przypomnijmy: od początku wybuchu wojny na Ukrainie do Polski przyjechało prawie sześć milionów osób. Około czterech milionów osób wróciło już z powrotem do swojego kraju.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
19.4 ° C
19.4 °
19.4 °
63 %
4kmh
98 %
sob.
19 °
niedz.
20 °
pon.
22 °
wt.
25 °
śr.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE