środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczZgłoś niebezpieczne miejsca, skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń

Zgłoś niebezpieczne miejsca, skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń

Międzyrzeccy policjanci po raz kolejny zachęcają do korzystania z interaktywnej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To tam każdy mieszkaniec może zaznaczyć miejsca, w których dochodzi do łamania przepisów, a policjanci zweryfikują zgłoszenie i podejmą odpowiednie działania.

Mapa znajduje się między innymi na stronach lubuskiej policji oraz w specjalnej aplikacji pod nazwą „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Każdy może tam wskazać lokalizacje, które jego zdaniem są niebezpieczne. Można zaznaczyć np. miejsca, w których notorycznie dochodzi do łamania przepisów drogowych, w których często mają miejsce kradzieże lub rozboje. Istnieje tam również możliwość zaznaczenia punktów, w których przebywają bezdomni albo osoby nieletnie spożywają alkohol. Każdy kto chce skorzystać z mapy ma do dyspozycji szereg kategorii, które można na niej umieścić.

– Każde zgłoszenie jest weryfikowane i przekazane do realizacji, a zebrane informacje pozwalają policjantom na wyeliminowanie zgłoszonych zagrożeń. Dzięki wirtualnym zgłoszeniom funkcjonariusze częściej monitorują wskazane miejsca oraz podejmują intensywne działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Aby nanieść zgłoszenie na mapę należy  zaznaczyć na niej obszar, który nas interesuje. Następnie za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu. Wskazujemy konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia. Później w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk „ZGŁOŚ”. Gotowe!


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
-1 ° C
-1 °
-1 °
63 %
4kmh
100 %
śr.
10 °
czw.
15 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE