poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Miliony dla Deszczna! Powstanie nowa, atrakcyjna droga rowerowa

Miliony dla Deszczna! Powstanie nowa, atrakcyjna droga rowerowa

Deszczno otrzymało aż 5,4 miliony złotych dofinansowania na budowę dróg rowerowych, chodników i przejść dla pieszych. Dzięki temu, oprócz remontów dróg, wybudowana zostanie też całkiem nowa droga rowerowa, która połączy Brzozowiec z Karninem.

Dotacja pochodzi z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i jest najwyższą jaka przyznana została lubuskim gminom. Pieniądze nie pójdą na marne, bo urzędnicy już wiedzą jak je rozdysponować.

Planowane inwestycje w Deszcznie. Będzie nowa droga rowerowa

Jedną z głównych planowanych inwestycji jest budowa prawie ośmiokilometrowej ścieżki pieszo-rowerowej. Będzie ona prowadziła od połączenia z ul. Poznańską przy Orlenie, aż do szkoły w Deszcznie.

Przy wjeździe do Brzozowca pojawi się przejazd rowerowy i będzie prowadził prawą stroną przy sali wiejskiej do skrzyżowania z ul. Szkolną by znowu zmienić stronę i przy Tir Barze i Stamagu zakończyć się w stronę Trzebiszewa. W Deszcznie i Brzozowcu staną również stacje naprawcze dla rowerów.

Całość to ok 7,8 km spójnej infrastruktury rowerowej.

W ramach projektu przebudowany zostanie także teren prowadzący w stronę poczty, gdzie pojawi się kontrapas rowerowy oraz zatoka postojowa dla klientów. Zmianie ulegnie również organizacja ruchu – pojawi się ruch jednokierunkowy, a cały teren od urzędu do przystanku zyska nowe nasadzenia.

Jakby tego było mało, na urzędowym parkingu zlokalizowana zostanie stacja do ładowania samochodów elektrycznych.

Które ulice w Deszcznie zostaną wyremontowane?


W ramach pozyskanych środków urzędnicy zaplanowali kilka inwestycji związanych z przebudową dróg. Od ul. Topolowej przy Krupczyńskiej, do Brzozowca stary chodnik zastąpi asfaltowa droga pieszo-rowerowa.

W rejonie Topolowej na wniosek mieszkańców zostanie wybudowana dodatkowa para przystanków autobusowych i przejście dla pieszych.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
11.6 ° C
11.6 °
11.6 °
99 %
1.6kmh
67 %
pon.
24 °
wt.
26 °
śr.
28 °
czw.
30 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE