niedziela, 3 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościKrosno OdrzańskieCzarnowo na Dożynkach Prezydenckich

Czarnowo na Dożynkach Prezydenckich

Sołectwo Czarnowo reprezentowało Lubuskie podczas tegorocznych Dożynek Prezydenckich.

Wieniec przygotowany przez sołectwo Czarnowo został niedawno uhonorowany w Świebodzinie tytułem najpiękniejszego w całym województwie lubuskim w kategorii wieniec tradycyjny. Przypominamy, że wcześniej zajął pierwsze miejsce w konkursie powiatowym oraz gminnym.

Prezentacja misternie przygotowanych dożynkowych wieńców odbywały się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiły grupy z czternastu województw, a efekty ich prac oceniała specjalnie do tego powołana Komisja Konkursowa.

Jury wyłoniło trzech laureatów. To województwa: świętokrzyskie (I miejsce), małopolskie (II miejsce) i wielkopolskie (III miejsce). Województwo śląskie otrzymało zaś nagrodę wyróżnienia.

Dożynki w sposób symboliczny kończą żniwa, wieńcząc tym samym roczny cykl prac polowych. Święto to wyraża podziękowanie za szczęśliwe zbiory i prośbę o urodzaj w przyszłych latach.

Piękny zwyczaj wyplatania wieńców dożynkowych zachował się do dzisiaj, w zgodzie z tradycją przekazywaną od pokoleń wyplatane są prawdziwe dzieła sztuki. Przygotowanie wieńca jest bardzo czasochłonne, wymaga precyzji i dużej pomysłowości. Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w proces tworzenia tego dzieła!


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
słabe opady śniegu
-2.9 ° C
-2.9 °
-3.4 °
94 %
4kmh
100 %
niedz.
-1 °
pon.
-1 °
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
1 °

NAJPOPULARNIEJSZE