czwartek, 23 maja, 2024

Monopoly po Gorzowie!

Gorzów ma swoją edycję jednej z najsłynniejszych gier na świecie! Teraz każdy chętny może kupować, wydawać i budować w naszym mieście. A dokładniej na planszy, na której znajdą się najważniejsze, lokalne punkty.

Grę Monopoly zna chyba każdy. Jest nieskomplikowana i można w nią grać godzinami. Polega na kupowaniu nieruchomości umieszczonych na planszy oraz symbolicznym budowaniu domów czy hoteli. Oczywiście nie brakuje też pól, na które lepiej nie trafić, bo może się to skończyć więzieniem, utratą kolejki czy karą grzywny. Gracze mają do dyspozycji pionki i z góry przydzieloną gotówkę, przy czym mogą zarabiać i wydawać.

Monopoly przedstawia różne miasta i miejsca, jest m.in. Sydney, Dubaj czy Nowy Jork. Teraz będzie także Gorzów!

– Jesteśmy dumni, że możemy ogłosić kolejną edycję gry Monopoly poświęconą wyłącznie jednemu miastu. W tej chwili pracujemy nad doborem pól na planszy. To niezwykle trudne zadanie, bo Gorzów Wielkopolski miejsc wartych umieszczenia ma bardzo wiele. Jednocześnie czujemy wielką odpowiedzialność – musimy zadbać o to, aby gra była atrakcyjna dla przyszłych graczy – powiedziała Zuzanna Misiejuk z firmy Winning Moves.

Na planszy znajdą się hotele, restauracje, obiekty sportowe czy muzea. A co będzie najdroższym polem? O tym zdecydują mieszkańcy w internetowym głosowaniu! Wybierać będzie można m.in. między stadionem żużlowym, katedrą i…? Jeszcze nie wiadomo, bo prace nad grą wciąż trwają.

– Dzięki grze będziemy mogli zaprezentować Gorzów jako atrakcyjne miasto do spędzania czasu i robienia biznesu. A w proces powstawania planszy zaangażujemy przedstawicieli różnych środowisk, dzięki czemu plansza będzie prezentować Gorzów kompleksowo; zarówno od strony historii, kultury, biznesu, jak i rozrywki – powiedział Bartosz Kmita, sekretarz miasta.

Gra ma być gotowa do października – właśnie wtedy zostanie oficjalnie zaprezentowana mieszkańcom. W pierwszym nakładzie do sprzedaży trafi około 4 tysięcy egzemplarzy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
99 %
0.9kmh
100 %
czw.
20 °
pt.
24 °
sob.
26 °
niedz.
23 °
pon.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE