czwartek, 20 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.MOS dementuje: nie wynajęliśmy sali na podejrzane pokazy

MOS dementuje: nie wynajęliśmy sali na podejrzane pokazy

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie wydał oświadczenie, w którym odnosi się do spotkania związanego z tematyką zdrowotną, które rzekomo miało się odbyć w jednej z sal MOS-u. Jak informuje dyrektor ośrodka: żadna umowa na wynajem sali nie została zawiązana i wobec nieuczciwego organizatora być może wyciągnięte zostaną konsekwencje prawne.

Jak bumerang wraca temat organizacji kolejnych, fałszywych spotkań z seniorami, na których po zdecydowanie zawyżonych cenach sprzedawane są różnego rodzaju artykuły (m.in. sprzęty gospodarstwa domowego, fizjoterapeutyczne, itp.). Zazwyczaj jako miejsce takich spotkań wybierane są hotele lub restauracje, jednak tym razem miało być inaczej. Przynajmniej tak wynikało z ulotek, które trafiły do gorzowian.

7. lutego miał się odbyć wykład na temat tego „jak przezwyciężyć dręczące nas dolegliwości, takie jak zwyrodnienie kręgosłupa i stawów, zaburzenia ciśnienia i krążenia, reumatyzm, etc.”. Według informacji przedstawionych w ulotce prelekcja miała mieć miejsce… w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie!

To wywołało niemałe oburzenie wśród gorzowian. Na portalach społecznościowych natychmiast pojawiły się komentarze krytykujące MOS za udostępnianie swoich pomieszczeń na takie cele. Jak się okazuje, głosy totalnie niesłuszne, ponieważ… MOS żadnej sali nie wynajął o czym oficjalnie poinformował dziś dyrektor Gustaw Nawrocki:

„Oświadczamy, że Miejski Ośrodek Sztuki nie podpisywał żadnej umowy z organizatorem, a ulotki zostały wydrukowane bez naszej wiedzy i zgody. Firma z Prudnika zwróciła się do nas z zapytaniem o możliwość wynajęcia sali w dniu 7.02.2023 w godz. 11.00-13.00 w „celu przeprowadzenia prelekcji o tematyce zdrowotnej dla 14 dorosłych osób”. W odpowiedzi otrzymała od nas jedynie informację o warunkach wynajmu. W sobotę, po pojawieniu się w Gorzowie ulotek Miejski Ośrodek Sztuki wysłał do firmy wiadomość z kategoryczną odmową wynajmu pomieszczeń. Zaistniała sytuacja stawia Miejski Ośrodek Sztuki w niekorzystnym świetle. Zastanawiamy się nad podjęciem działań prawnych wobec osób, które wykorzystały dane instytucji bez naszej zgody. Nie udostępniamy naszych pomieszczeń paramedycznym firmom, które pod pretekstem wykładów o zdrowiu wymuszają na uczestnikach dokonywanie zakupów na wyjątkowo niekorzystnych warunkach” czytamy w oświadczeniu.

Takie samo spotkanie miało się odbyć między innymi w jednej z gorzowskich szkół, ale ostatecznie oba wydarzenia odwołano. Miejski Rzecznik Praw Konsumenta ostrzega przed udziałem w tego typu pokazach, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy i sprzedaż produktów o zawyżonej wartości. Osoby prowadzące, doskonali manipulatorzy, skutecznie namawiają do zakupu drogich rzeczy, których zazwyczaj uczestnicy nawet nie potrzebują. W ten sposób można stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych! Rzecznik Konsumentów informuje, aby nie dać się namówić na podobne spotkanie i pod żadnym pozorem nie korzystać z zaproszenia. Warto się też upewnić czy podobnej oferty nie otrzymał ktoś z bliskich lub znajomych.

Przypomnijmy: nowe przepisy prawne umożliwiają w odstąpienie od zakupu dokonanego w hotelu w terminie 14 dni. Każdy może się też zgłosić w tej sprawie o pomoc do miejskiego Rzecznika Konsumentów.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
32 %
2.7kmh
41 %
śr.
13 °
czw.
22 °
pt.
28 °
sob.
23 °
niedz.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE