poniedziałek, 5 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Mural ku pamięci Grażyny Wojciechowskiej w Gorzowie

Mural ku pamięci Grażyny Wojciechowskiej w Gorzowie

Na jednym z filarów pod Mostem Lubuskim pojawiła się grafika przedstawiająca wieloletnią gorzowską radną i działaczkę Grażynę Wojciechowską. To inicjatywa gorzowskiej ARToteki.

Mural powstał w ramach projektu „Filary Sztuki” mającego na celu prezentacje osób, które wniosły coś w życie Gorzowa, chodzi zarówno o osoby żyjące jak i te, które niestety zmarły. Tym razem wśród osobistości przedstawionych na muralach pojawiła się Grażyna Wojciechowska. To wieloletnia,, niezależna gorzowska radna i prezes fundacji „Czysta Woda”. Grażyna Wojciechowska zmarła 3. stycznia, a ARToteka postanowiła uczcić jej pamięć.

– Pani Grażyna, choć była bardzo odległa nam światopoglądowo to jednak nie da się odebrać jej swojej osobowości i tego jak bardzo wryła się w obraz naszego miasta, rady miejskiej czy różnych inicjatyw w których często też po „chłopsku” bez owijania w bawełnę potrafiła przywrócić wszystkich do porządku – powiedział Krzysztof z ARToteki.


Dlatego też wizerunek pani Grażyny może zobaczyć każdy kto będzie spacerował nad Wartą, od strony Zakanala. Autorami muralu są Rafał i Krzysztof, którzy wykonali grafikę w dwa popołudnia.

Sama ARToteka to miejsce i ludzie. To zbiór indywidualności dzięki, którym możemy tworzyć zgrany zespół który uzupełnia się w naszej artystyczno-usługowej działalności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
3 ° C
3 °
1.6 °
88 %
1.8kmh
100 %
pon.
3 °
wt.
3 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

NAJPOPULARNIEJSZE