wtorek, 6 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Bezrobocie w Gorzowie coraz niższe

Bezrobocie w Gorzowie coraz niższe

Jak informują gorzowscy urzędnicy w mieście (oraz w całym województwie lubuskim) spada odsetek osób, które pozostają bez pracy. W tej chwili stopa bezrobocia w powiecie gorzowskim wynosi poniżej 4%.

Jeśli chodzi o statystyki to w styczniu ubiegłego roku odsetek gorzowian niemających pracy wynosił 3,8%, z kolei już w grudniu ubiegłego roku oscylował w granicach 2,7%. W samym grudniu liczba bezrobotnych spadła o 51 osób. Na początku ubiegłego miesiąca w urzędzie pracy zarejestrowanych było 1 505 osób, a pod koniec miesiąca były to już 1 454 osoby.

Jak informuje gorzowski urząd pracy więcej bezrobotnych to kobiety (wskaźnik wynosi tu 57,6%). Co piąta osoba pozostająca bez pracy nie ukończyła 30. roku życia, a co trzecia ma powyżej 50 lat.

W skali całego województwa lubuskie sytuacja też wygląda coraz lepiej. Obecnie odsetek bezrobotnych wynosi tu 4,9%. Najwyższą stopę bezrobocia zanotowano w powiecie strzelecko-drezdeneckim, zielonogórskim ziemskim i wschowskim. Natomiast najlepiej jest w powiecie słubickim, w Gorzowie Wielkopolskim i powiecie świebodzińskim.

Bezrobocie spada, a ofert pracy jest więcej – informuje gorzowski magistrat. W ubiegłym miesiącu, tj. w grudniu 2021 r. do urzędów pracy zgłoszono 4 710 wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej, a to prawie o 400 więcej niż w listopadzie. Szczegóły dotyczące statystyk znajdziecie na stronie www.um.gorzow.pl.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.7 ° C
4.7 °
2.7 °
85 %
2.7kmh
100 %
wt.
5 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
1 °
sob.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE