piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Największa sportowa impreza w historii Gorzowa!

Największa sportowa impreza w historii Gorzowa!

W lipcu do miasta zjadą najlepsi polscy lekkoatleci, którzy powalczą o awans do Mistrzostw Świata w Budapeszcie.  99. PZLA Mistrzostwa Polski w Gorzowie odbędą się w dniach od 27 do 29. Lipca. W mieście uruchomiono już specjalny zegar, który odlicza czas do tego wydarzenia.

Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce po raz pierwszy w Gorzowie

Nigdy wcześniej w Gorzowie nie było imprezy sportowej na taką skalę! Podobne mistrzostwa odbyły się już co prawda w Lubuskiem, ale miały one miejsce w 1968 roku i to w Zielonej Górze.

Teraz czas na Gorzów. To tutaj zjadą największe gwiazdy, sportu, mistrzowie Polski, Europy i całego świata! Wśród nich m.in. Justyna Święty, Anna Kiełbasińska, Paweł Fajdek czy Piotr Lisek. Zawodnicy będą ze sobą rywalizować na stadionie lekkoatletycznym, a wszystko to pod czujnym okiem kamer, bo wydarzenie transmitowane będzie w telewizji.

Decyzja prezesa Polskiego Związku Lekkoatletycznego o organizacji mistrzostw w Gorzowie to wyróżnienie dla miasta. To dostrzeżenie potencjału miasta: infrastrukturalnego (nowy stadion), organizacyjnego i sportowego (zaangażowanie środowiska lekkoatletycznego, coraz lepsze wyniki gorzowskich sportowców) – powiedziała Małgorzata Domagała, wiceprezydent miasta.

Impreza zbliża się już coraz większymi krokami, a na skwerze przy dawnym Empiku w Gorzowie stanął specjalny zegar, który odmierza czas do tego wielkiego, sportowego wydarzenia.

Bilety – kiedy można kupić i w jakiej cenie?

Wstęp na zawody będzie biletowany, a sprzedaż wejściówek rozpocznie się 1. czerwca. Karnet na całą impreze będzie można nabyć w cenie 99 zł, a pojedyncze wejście to koszt 49 zł.

Organizatorzy przewidują, że chętnych do oglądnięcia tego widowiska (i to nie tylko z Gorzowa, ale również z innych rejonów Polski) może być naprawdę dużo, dlatego na stadionie dostawiona zostanie jeszcze jedna trybuna.

Więcej szczegółów dotyczących imprezy możecie znaleźć tutaj: Odliczamy czas do Mistrzostw Polski – Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
12.1 ° C
12.1 °
12.1 °
94 %
1.7kmh
15 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
21 °

NAJPOPULARNIEJSZE