niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nie daj się namówić na spotkanie! Możesz stracić pieniądze

Nie daj się namówić na spotkanie! Możesz stracić pieniądze

W jednej z gorzowskich restauracji ponownie organizowane jest spotkanie podczas którego mają być rozdawane darmowe gadżety o dużej wartości. Nie dajcie się nabrać – przestrzega Miejski Rzecznik Praw Konsumentów. W rzeczywistości jest to wprowadzanie w błąd i chodzi tylko o to, by sprzedać wybrane towary po zawyżonej cenie.

To już kolejne takie spotkanie. Poprzednie ta sama firma zorganizowała 17. listopada dzwoniąc do mieszkańców z zaproszeniami i kusząc ich „darmowymi telewizorami”. Mimo wielu ostrzeżeń o próbach oszustwa, wysyłanych zarówno ze strony urzędników jak i mediów, na spotkaniu pojawiło się ponad dwadzieścia osób. Kilka z nich już po paru dniach zawitało do Biura Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów z prośbą o pomoc. To seniorzy, którzy wydali kilkanaście tysięcy złotych na towar, który był wart przynajmniej kilka razy mniej.

Teraz gorzowianie (głównie starsze osoby) ponownie odbierają telefony z zaproszeniem na spotkanie. To zaplanowano na piątek (25.11) w restauracji Radosna na godzinę 10:00 i 12:00.

Rzecznik Konsumentów ostrzega, aby nie dać się namówić na podobne spotkanie i pod żadnym pozorem nie korzystać z zaproszenia. Warto się też upewnić czy podobnej oferty nie otrzymał ktoś z bliskich lub znajomych.

Facebook.com

Jeśli jednak ktoś na takim spotkaniu się pojawi i dokona zakupu to według prawa ma 14 dni na odstąpienie od niego. W przypadku problemów można się zgłosić do Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów znajdującego się przy ulicy Władysława łokietka 22.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE