czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczWęgiel w niższej cenie. Umowa podpisana

Węgiel w niższej cenie. Umowa podpisana

Burmistrz Gminy Międzyrzecz podpisał umowę na zakup węgla, który następnie będzie sprzedawany mieszkańcom po preferencyjnej cenie. Jego koszt nie może być wyższy niż 2 tysiące złotych za tonę.

Umowa z prezesem państwowej spółki Węglokoks S.A. podpisana została w poniedziałek (21.11). Teraz gmina musi już tylko czekać na dostarczenie surowca, który następnie będzie sprzedawany mieszkańcom.

Dystrybucją węgla na terenie gminy Międzyrzecz zajmie się gminna spółka Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Gdy węgiel trafi już do gminy urzędnicy podadzą więcej szczegółów dotyczących jego zakupu.

Pewne jest, że cena za tonę nie może być wyższa niż 2000 złotych – takie są wytyczne dodatku węglowego. O zakup mogą się ubiegać osoby uprawnione, zamieszkujące na terenie gminy. W tym roku jedno gospodarstwo domowe może kupić maksymalnie 1,5 tony węgla po preferencyjnej cenie, a od stycznia 2023 roku kolejne 1,5 tony.

Przypomnijmy: obecnie wszyscy Polacy ogrzewający swoje domy węglem mierzą się z dużymi problemami. Chodzi nie tylko o cenę węgla, która z około 1300 zł w ubiegłym roku urosła nawet do ponad 4 tysięcy złotych za tonę. Kłopotem jest także sama dostępność surowca. Składy opału świecą pustkami lub proponują importowany węgiel słabej jakości.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE