piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraLewica odwiedza Lubuskie. Zaglądną do wielu gmin.

Lewica odwiedza Lubuskie. Zaglądną do wielu gmin.

Politycy Lewicy podobnie jak inne partie objeżdżają regiony. Zieloną Górę odwiedzili dzisiaj jej współprzewodniczący Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg. Podkreślali, że wychodzą do ludzi i nie chowają się jak Jarosław Kaczyńskie za Policją.

Konferencja prasowa z liderami ugrupowania odbyła się na targowisku miejskim przy ul Owocowej. To symboliczne. Pokazuje, że politycy chcą być blisko ludzi i ich problemów. Uważają, że dzisiaj najważniejsze problemy to inflacja, drożyzna i kryzys energetyczny.

Przyjechaliśmy tutaj, aby rozmawiać o waszych bolączkach. Pamiętamy, że najlepsze pomysły mają obywatelki i obywatele, a my jesteśmy ich zbrojnym ramieniem w parlamencie. Wczoraj byliśmy w Wielkopolsce, ale dzisiaj już rozpoczynamy trasę po całym województwie lubuskim – mówiła gospodyni regionu z ramienia partii Poseł na Sejm RP Anita Kucharska-Dziedzic.

Wśród parlamentarzystów, którzy przyjechali do naszego regionu są wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Katarzyna Kretkowska, Magdalena Biejat, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Dariusz Wieczorek, – sekretarz KP Lewicy, Marcin Kulasek – sekretarz generalny Nowej Lewicy, Maciej Kopiec, Przemysław Koperski, Robert Obaz, Tomasz Trela, Wiesław Szczepański czy Maciej Konieczny.

Jednym ze sztandarowych pomysłów Lewicy jest również obywatelski projekt ustawy o tzw. wdowiej rencie. Projekt zakłada, by po śmierci małżonka można było korzystać z renty rodzinnej i 50 proc. własnego świadczenia. Obecnie renta rodzinna w przypadku, gdy umrze jedno ze współmałżonków, to 85 proc. wyższego świadczenia.

Jest to rozwiązanie systemowe, które sprawi, że do tego, co jest dziś zostanie dodane jeszcze 50% wyższego świadczeni. To da godne życie i jesteśmy do tego przekonani. Za chwilę rejestrujemy projekt w Sejmie i zaczynamy zbierać podpisy – mówił współprzewodniczący Włodzimierz Czarzasty.

Lider Lewicy przekazał, że ekipa jest zdeterminowana i będzie walczyć o głosy całej koalicji. Jeżdżą bez obstawy i wsparcia Policji, zupełnie inaczej niż Jarosław Kaczyński. Zapraszają na swoje spotkania wszystkich ludzi bez żadnej selekcji i są otwarci na rozmowy i debaty. Czarzasty uważa, że to właśnie wyróżnia opozycję.

Dzisiaj jesteśmy w lubuskim i poszczególnych miastach, ale w kolejnych dniach planujemy odwiedzić również inne regiony. Będziemy rozmawiać i wysłuchiwać czy będziemy tacy czy mamy być inni – dodał Czarzasty.

Parlamentarzyści Lewicy planują spotkać się z mieszkańcami Drezdenka, Żar, Międzyrzecza, Słubic, aby popołudniem dojechać do Gorzowa na kolejne spotkanie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie duże
8.4 ° C
9 °
8.4 °
67 %
4.1kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
9 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE