piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGubinRemonty drogowe w gminie Gubin

Remonty drogowe w gminie Gubin

Dobiegła końca jedna z inwestycji drogowych na terenie gminy Gubin. Chodzi o odcinek łączący Węgliny z powiatem żarskim.

Pierwsze prace na odcinku Węgliny (gmina Gubin, pow. krośnieński) – Kumiałtowice (gmina Brody, pow. żarski) miały już miejsce w zeszłym roku. To właśnie wtedy wykonana została podbudowa na odcinku 630 metrów. Kosztowało to 70 tys. zł i koszty pokrył Powiat Krośnieński oraz Gmina Gubin.

W listopadzie 2022 roku kolejne prace budowlane na drodze powiatowej Węgliny – Kumiałtowice zostały zakończone. Na wspomnianym odcinku wykonano nawierzchnię bitumiczną. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” z siedzibą w Krośnie Odrzańskim, a koszt wyniósł 143.879,56 zł.

Ale to nie konie prac na odcinku Węgliny – Kumiałtowice. Zaplanowane są również prace modernizacyjne na obiekcie mostowym, które zrealizuje Zakład Handlu i Usług „Arka” Arkadiusz Gusztyn z siedzibą w Gubinie. Zadanie kosztować będzie około 100 tys. zł.

Roboty drogowe odbywają się również na północy gminy Gubin, gdzie powstanie „drogowo – rowerowa obwodnica Gubina”. W pierwszym etapie wykonane zostaną 3 odcinki szosowe łączące miejscowości Jaromirowice – Drzeńsk Mały, Drzeńsk Mały – Drzeńsk Wielki oraz Drzeńsk Wielki – Żytowań.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
6.1 ° C
6.3 °
5.6 °
93 %
5.1kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
7 °
niedz.
9 °
pon.
9 °
wt.
12 °

NAJPOPULARNIEJSZE