czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe przystanki kolejowe pojawią się w Gorzowie. Gdzie?

Nowe przystanki kolejowe pojawią się w Gorzowie. Gdzie?

W ramach programu Kolej Plus w Gorzowie powstaną nowe przystanki, a jeden z już istniejących zmieni lokalizację. To wszystko przy okazji remontu linii kolejowej z Gorzowa do Międzyrzecza. Docelowo, w ciągu najbliższych sześciu lat, liczba stacji i przystanków w mieście ma wzrosnąć o połowę!

W ramach dużej inwestycji współfinansowanej z rządowego programu Kolej Plus, wybudowana zostanie linia łącząca Gorzów z Międzyrzeczem, a w jej ramach również siedmiokilometrowa linia prowadząca z Wieprzyc do strefy przemysłowej. To z kolei wymusza zmiany i uruchomienie trzech nowych przystanków kolejowych.

Jeden z nowych przystanków pojawi się na Zakanalu, a dokładniej przy skrzyżowaniu ulicy Kasprzaka. Kolejny zostanie ulokowany na wysokości ul. Plac Słoneczny, przy skrzyżowaniu linii kolejowej z ulicą Żeglarską. Trzeci znajdzie się w rejonie strefy przemysłowej.

To nie koniec, bo dwa funkcjonujące już przystanki zmienią swoją lokalizację. Chodzi o przystanki Zamoście i Karnin, które przeniesione zostaną kolejno o 250 i 300 metrów. Przystanek „Zamoście” znajdzie się bliżej Warty, a „Karnin” bliżej ul. Kąpieliskowej.

Całkowity koszt prac wyniesie około 330 mln zł, z czego 85% to rządowe dofinansowanie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
16.6 ° C
16.6 °
16.6 °
52 %
2.3kmh
4 %
czw.
28 °
pt.
28 °
sob.
27 °
niedz.
23 °
pon.
15 °

NAJPOPULARNIEJSZE