piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Nowe stacje ładowania samochodów jeszcze w tym roku

Nowe stacje ładowania samochodów jeszcze w tym roku

Miasto podpisało umowę z inwestorem i w Gorzowie pojawi się 13 nowych stacji, w których będzie można podładować samochód elektryczny.

Auta elektryczne, choć powoli to jednak zyskują coraz większa popularność. Ich niewątpliwą zaletą jest ekologią, ponieważ silnik napędzany prądem nie generuje spalin i nie przyczynia się do pogarszania jakości powietrza. Poza tym samochody elektryczne mają większą wydajność, pracują ciszej i cechują się mniejszą awaryjnością. To wszystko wiąże się jednak wciąż z dość wysoką ceną, dlatego auta takie wchodzą na polski rynek dość powoli. Co nie zmienia faktu, że decyduje się na nie coraz więcej osób.

Samochody elektryczne zasilane są prądem, niepotrzebne jest tankowanie na stacjach paliw. Wystarczy podjechać do stacji ładowania, podłączyć auto i jechać dalej w drogę. W Gorzowie jeszcze w tym roku pojawi się trzynaście takich stacji. Jak informują urzędnicy: staną one w kluczowych pod względem komunikacyjnym punktach miasta, tj. w Śródmieściu, na Górczynie, Staszica, Zamościu i na Os. Europejskim.

Inwestorem i operatorem stacji będzie firma Power Dot, która działa już m.in. w Hiszpanii, Francji, Portugalii, Belgii, Luksemburgu czy innych miastach w Polsce.

– W grudniu 2021 r. miasto podpisało z firmą list intencyjny, a dzisiaj uzyskało już odpowiednie decyzje, które pozwalają na rozpoczęcie prac związanych z budową stacji – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

W Gorzowie powstaną zarówno stacje szybkiego ładowania o mocy 60 kW jak i półszybkiego o mocy 22kW.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
8.9 ° C
8.9 °
8.9 °
61 %
4.7kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE