sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryKradzież kabli telekomunikacyjnych za 100 tys. zł.

Kradzież kabli telekomunikacyjnych za 100 tys. zł.

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które trudniły się kradzieżą kabli telekomunikacyjnych. Straty wynoszą niemal 100 tysięcy złotych.

10 kwietnia dyżurny żarskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach, które prawdopodobnie dokonują kradzieży kabli telekomunikacyjnych na trasie Tuplice-Łazy. Na miejsce udali się policjanci z Posterunku Policji w Przewozie, tam dostrzegli dwie osoby, które na widok radiowozu uciekły do lasu. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali jedną z osób, 27-letnią kobietę oraz zabezpieczyli rzeczy, które wykorzystane były do popełnienia  przestępstwa.

Następnie ruszyli w ślad za drugą osobą. Po chwili zatrzymany został również 24-letni mężczyzna. Obie osoby trafiły do policyjnego aresztu. W toku dalszych ustaleń i czynności kolejnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który także brał udział w tym przestępczym procederze.

Zgromadzone w tej sprawie materiały pozwoliły przedstawić wszystkim trzem podejrzanym po 15 zarzutów dotyczących działania wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu, na przestrzeni od stycznia do kwietnia 2022 roku, na terenie powiatu żarskiego.  Straty jakie spowodowali łącznie to blisko 100 tysięcy złotych.

Za kradzież kabli telekomunikacyjnych, a tym samym spowodowanie zakłóceń działania linii telekomunikacyjnych może im grozić do 8 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
5.6 ° C
6.1 °
5.6 °
90 %
2.2kmh
100 %
pt.
6 °
sob.
6 °
niedz.
8 °
pon.
8 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE