niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Obwodnica coraz bliżej! Ogłoszono przetarg

Obwodnica coraz bliżej! Ogłoszono przetarg

Spółka Gorzowskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na budowę pierwszego etapu północnej obwodnicy miasta. Firmy chętne do prac powinny się zgłosić do 21. marca. To właśnie wtedy okaże się kiedy roboty wystartują.

Północna obwodnica Gorzowa ma powstać po to, by poprawić komunikację między drogą krajową nr 22 a drogą ekspresową S3 w północnej części miasta. Docelowo połączy ona osiedla Górczyn i Piaski.

Zakres prac będzie dość szeroki, bo wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu będzie musiał się zająć budową prawie półkilometrowego odcinka drogi dwujezdniowej i dwupasmowej wiodącej od Ronda Barlineckiego (skrzyżowanie Górczyńskiej z Kardynała Wyszyńskiego) do skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego.

Oprócz samych robót budowlanych po stronie wykonawcy leży także wykonanie projektu oraz uzyskanie wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Inwestycja została rozszerzona o zarezerwowanie terenu pod budowę linii tramwajowej, do realizacji w przyszłości, w ramach innego zadania inwestycyjnego – informuje Ewa Iwańska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich.

W ramach I etapu, oprócz wspomnianej już drogi, przebudowane i wybudowane zostaną skrzyżowania, przebudowana będzie ul. Owocowa, pojawią się nowe zatoki autobusowe, chodniki, ciągi piesze i rowerowe, skwery zieleni, oświetlenie i zbiornik retencyjny.

Teraz firmy mają czas na zgłoszenie swoich ofert. Od tego jak szybko uda się rozstrzygnąć postępowanie zależy realny czas rozpoczęcia robót.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj: Przetarg na budowę I etapu Północnej Obwodnicy Gorzowa – Urząd Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
14.8 ° C
14.8 °
14.8 °
73 %
4.3kmh
0 %
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
24 °
śr.
27 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE