piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczŻołnierze lecą na misję do Libanu

Żołnierze lecą na misję do Libanu

Już za kilka dni prawie 250 żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wyjedzie na półroczną misję do Libanu. Wszystko po to, by budować pokój i bezpieczeństwo w niespokojnym rejonie Libanu oraz nieść pomoc humanitarną lokalnej społeczności. W Międzyrzeczu odbyło się już uroczyste pożegnanie wyjeżdżających.

Żołnierze wylatujący do Libanu doświadczenie zbierali m.in. na misjach w Afganistanie, Kosowie, Iraku czy Rumunii. Teraz, w Libanie, po raz pierwszy będą służyć pod flagą ONZ. Czeka ich trudna misja, bo znajdą się w jednym z najniebezpieczniejszych rejonów świata. Dlatego nic dziwnego, że w poniedziałkowym (06.03) uroczystym pożegnaniu nie zabrakło słów uznania i wzruszenia.

– Jesteśmy gotowi nieść pokój i zapewnić bezpieczeństwo w rejonie naszej odpowiedzialności. Jesteśmy gotowi nieść pomoc humanitarną potrzebującym, wsłuchać się w potrzeby lokalnej ludności. Jesteśmy gotowi zasłużyć na mandat zaufania, utrzymać go i sprawić by żołnierz UNIFIL był uosobieniem wyłącznie pozytywnych wartości – powiedział ppłk Damian Kidawa, dowódca VII zmiany PKW w Libanie.

Żołnierze oficjalnie zamienili już czarne berety, w których pełnią służbę w swojej brygadzie, na błękitne. A już za kilka dni dumnie będą reprezentować Polskę w kraju pogrążonym w kryzysie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie umiarkowane
27 ° C
28.7 °
27 °
40 %
4.2kmh
66 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
23 °
pon.
24 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE