środa, 29 marca, 2023
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczŻołnierze lecą na misję do Libanu

Żołnierze lecą na misję do Libanu

Już za kilka dni prawie 250 żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej wyjedzie na półroczną misję do Libanu. Wszystko po to, by budować pokój i bezpieczeństwo w niespokojnym rejonie Libanu oraz nieść pomoc humanitarną lokalnej społeczności. W Międzyrzeczu odbyło się już uroczyste pożegnanie wyjeżdżających.

Żołnierze wylatujący do Libanu doświadczenie zbierali m.in. na misjach w Afganistanie, Kosowie, Iraku czy Rumunii. Teraz, w Libanie, po raz pierwszy będą służyć pod flagą ONZ. Czeka ich trudna misja, bo znajdą się w jednym z najniebezpieczniejszych rejonów świata. Dlatego nic dziwnego, że w poniedziałkowym (06.03) uroczystym pożegnaniu nie zabrakło słów uznania i wzruszenia.

– Jesteśmy gotowi nieść pokój i zapewnić bezpieczeństwo w rejonie naszej odpowiedzialności. Jesteśmy gotowi nieść pomoc humanitarną potrzebującym, wsłuchać się w potrzeby lokalnej ludności. Jesteśmy gotowi zasłużyć na mandat zaufania, utrzymać go i sprawić by żołnierz UNIFIL był uosobieniem wyłącznie pozytywnych wartości – powiedział ppłk Damian Kidawa, dowódca VII zmiany PKW w Libanie.

Żołnierze oficjalnie zamienili już czarne berety, w których pełnią służbę w swojej brygadzie, na błękitne. A już za kilka dni dumnie będą reprezentować Polskę w kraju pogrążonym w kryzysie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
-5 ° C
-5 °
-5 °
67 %
2.9kmh
100 %
śr.
9 °
czw.
15 °
pt.
14 °
sob.
9 °
niedz.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE