wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ogrodnik przejdzie zmiany! Modernizacja w przyszłym roku

Ogrodnik przejdzie zmiany! Modernizacja w przyszłym roku

W poniedziałek (06.03) w gorzowskim Zespole Szkół Ogrodniczych pojawiła się Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Wszystko po to, by poznać szkołę, kadrę i uczniów oraz zaplanować dalsze kierunki jej rozwoju.

Jak informowaliśmy Ogrodnik od przyszłego roku będzie podlegał Ministerstwu Rolnictwa co ma zapewnić placówce lepsze możliwości rozwoju, a także dostęp do najwyższej klasy sprzętów i urządzeń. Stąd też poniedziałkowe odwiedziny wysoko postawionych urzędników.

– Dla szkoły jest to szansa na rozwój, na modernizację, na doposażenie w sprzęt rolniczy, ale też na korzystanie z transferu wiedzy, która wiąże się ze współpracą z instytutami badawczymi podległymi ministrowi rolnictwa, z ośrodkami Doradztwa Rolniczego, z uczelniami rolniczymi. Myślimy też o utworzeniu tutaj Centrum Kształcenia Ustawicznego, gdzie wiedzę zdobywać będą również dorośli, więc przed szkołą wiele dobrych perspektyw rozwoju – powiedziała minister Anna Gembicka.

W planach jest też współpraca z dużymi gospodarstwami oraz wymiana doświadczeń z partnerami z zagranicy. Najpierw jednak urzędnicy zapowiadają modernizację, która ma się rozpocząć w przyszłym roku, jak tylko pieczę nad placówką obejmie ministerstwo.

Przypomnijmy: to będzie już czwarta szkoła w województwie, która przeszła pod nadzór ministerstwa rolnictwa. Podobnie stało się z placówkami w Kamieniu Małym, Bobowicku i Henrykowie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
5.7 ° C
5.7 °
5.7 °
87 %
8.5kmh
100 %
wt.
10 °
śr.
11 °
czw.
10 °
pt.
8 °
sob.
3 °

NAJPOPULARNIEJSZE