czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Od listopada śmieci podrożeją. I to nie mało!

Od listopada śmieci podrożeją. I to nie mało!

Już od początku przyszłego miesiąca gorzowian czekają podwyżki opłat za wywóz śmieci. Dotychczasowa cena podniesiona zostanie o 6 zł co oznacza, że zamiast 32 zł zapłacimy 38 złotych za osobę.

Zmiany gospodarcze dają się mocno we znaki nie tylko prywatnym przedsiębiorcom, ale przede wszystkim uderzają w zwykłych mieszkańców. Rosną nie tylko ceny artykułów żywnościowych i pierwszej potrzeby, ale także opłaty np. za energię czy… wywóz śmieci. Tak jest też w Gorzowie i gminach obsługiwanych przez Związek Celowy Gmin MG-6.

Zgromadzenie ZCG MG-6 podnosi opłaty za śmieci

Decyzja o podwyżkach zapadła we wtorek (26.09). O godzinie 9:00 odbyło się Zgromadzenie Związku Celowego Gmin MG-6 i to właśnie na nim podjęto decyzję dotyczącą podwyżek. Zresztą, nie powinny być one zaskoczeniem, bo wzrost opłat za wywóz śmieci zapowiadano jeszcze na początku 2023 gdy inflacja galopowała w górę, a ogólna sytuacja gospodarcza na całym świecie, związana też m.in. z wojną na Ukrainie, wyglądała coraz gorzej.

Teraz zapowiedzi stają się faktem i już od 1. listopada zarówno mieszkańcy Gorzowa jak i gmin ościennych obsługiwanych przez MG-6 zapłacą o 6 zł za osobę wiecej niż do tej pory.

Przypomnijmy: jednocześnie cały czas istnieje obowiązek segregacji śmieci a tam gdzie nie są one odpowiednio segregowane mieszkańcy muszą się liczyć z karami w postaci dodatkowych opłat. Wszystko po to, by w jak największym stopniu dbać o środowisko i zapobiegać dalszym, dramatycznym zmianom klimatu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
10 ° C
10 °
10 °
63 %
3.7kmh
6 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE