czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Odwołano egzaminy na prawo jazdy. Egzaminatorzy strajkują

Odwołano egzaminy na prawo jazdy. Egzaminatorzy strajkują

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie poinformował, że wszystkie egzaminy praktyczne, które miały się odbyć w dniach od 5 do 9 lipca zostają odwołane. Wszystko przez trwający od poniedziałku strajk egzaminatorów.

Egzaminatorzy w całej Polsce domagają się podwyżek oraz zmian w systemie egzaminowania. Z tego też powodu wielu pracowników nie pojawiło się w pracy biorąc urlopy na żądanie. To z kolei stworzyło braki kadrowe i w wielu miastach trzeba było odwołać egzaminy praktyczne na prawo jazdy, ponieważ nie ma kto ich przeprowadzać.

Podobnie sytuacja wygląda w Gorzowie. Przynajmniej do soboty (09.07) WORD odwołał wszystkie egzaminy praktyczne. Jak informuje: „wniesiona opłata pozostaje do wykorzystania przy ustalaniu nowego terminu egzaminu”. Egzaminy praktyczne odbywają zgodnie z planem.

Sam protest objął Wojewódzkie Ośrodki ruchu Drogowego praktycznie w całym kraju. Egzaminatorzy domagają się podwyżek, których nie było prawie od 13 lat. Dodatkowo chcą zmian w systemie oceniania tak, by mieć większą swobodę w ocenie umiejętności kandydata na  kierowcę.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE