piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Organizacja ruchu w Dzień Wszystkich Świętych w Gorzowie. Jak 1. listopada dojechać...

Organizacja ruchu w Dzień Wszystkich Świętych w Gorzowie. Jak 1. listopada dojechać na cmentarz?

W Dzień Wszystkich Świetych, który co roku obchodzony jest 1. listopada, w okolicach cmentarzy rozpoczyna się prawdziwy drogowy armagedon! W Gorzowie, jak co roku, wprowadzona więc zostaje nowa, tymczasowa organizacja ruchu. Sprawdźcie jak się poruszać i jak dojechać do cmentarza.

W środę (1.11) wiele osób wybierze się na cmentarze, by zapalić znicz i zostawić kwiaty na grobach bliskich. Z uwagi na wzmożony ruch konieczne jest wprowadzenie nowej organizacji, która ten ruch usprawni i pozwoli wszystkim na bezpieczne dotarcie do nekropolii.

Organizacja ruchu w pobliżu cmentarz w Gorzowie

Zmiany w organizacji ruchu zaczynają obowiązywać już kilka dni wcześniej, chociaż najwięcej utrudnień przypadnie na środę, czyli na 1. listopada.

Już od piątku (27.10) nie ma możliwości wjazdu na teren cmentarza dla każdego. Mogą tam dotrzeć jedynie taksówki czy też pojazdy uprzywilejowane i dowożące osoby niepełnosprawne. Ograniczenie to będzie obowiązywać do czwartku (02.11).

W tym roku, poruszanie się w rejonie nekropolii przy Żwirowej może być szczególnie trudne z uwagi na trwający remont, a dokładniej prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Kosynierów Gdyńskich, Roosevelta, Żwirowej i Słowiańskiej.

Główne założenia tymczasowej organizacji ruchu:

  • Jezdnia północna ul. Słowiańskiej oraz zachodnia ul. Kosynierów Gdyńskich (wjazd w tą ulicę) jest obecnie i w dniu święta będzie niedostępna dla ruchu.
  • Wykonawca przebudowy ułoży tymczasową nawierzchnię na zachodnim pasie ul. Żwirowej, zapewniając tam ruch dwukierunkowy, przy czym od ul. Żwirowej do Roosevelta będą mogły przejechać tylko autobusy oraz taksówki.
  • Wjazd na ul. Żwirową możliwy będzie wyłącznie od ul. Roosevelta poprzez prawoskręt.
  • Pozostanie nakaz skrętu w lewo z ul. Żwirowej w ul. Błotną z wyłączeniem autobusów MZK i TAXI.

1 listopada, w godzinach od 7.00 do 20.00, nie będzie można wjechać w ulicę Żwirową od strony skrzyżowania z ulicą Kosynierów Gdyńskich i Roosevelta.

Tego dnia, dojazd do parkingu dla samochodów osobowych przy bramie „B” możliwy będzie wyłącznie od strony Chwalęcic oraz ze względu na przebudowę ul. Kosynierów Gdyńskich, również ul. Owocową. W pozostałych dniach będzie uzależniony od natężenia ruchu.
W Dzień Wszystkich Świętych do cmentarza najlepiej będzie dojechać autobusami, które w tym czasie będą kursować bezpłatnie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
89 %
pt.
29 °
sob.
23 °
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
17 °

NAJPOPULARNIEJSZE