czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Oszuści wyłudzili ogromną kwotę! Można za to kupić mieszkanie

Oszuści wyłudzili ogromną kwotę! Można za to kupić mieszkanie

Mieszkaniec Gorzowa to kolejna ofiara oszustów, którzy manipulując emocjami i podszywając się pod pracowników banków, wnuczków czy też policjantów, wyłudzają pieniądze lub dane poufne. Tym razem sprawa jest bardzo poważna, bo mężczyzna stracił ponad 300 tysięcy złotych!

Oszuści nie zwalniają tempa i w swoich działaniach są coraz bardziej kreatywni i skuteczni. Stosując nowoczesne technologie i techniki manipulują już nie tylko seniorami, ale również młodymi osobami. Coraz trudniej jest nam odróżnić prawdę od kłamstwa co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji i utraty oszczędności życia.

Fałszywy pracownik banku wyłudził setki tysięcy złotych

Na wymyśloną historię dał się nabrać młody mężczyzna z Gorzowa Wielkopolskiego, który w poniedziałek (04.12) zjawił się na komisariacie, by złożyć doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Jak się okazało, zadzwoniła do niego osoba, która przedstawiła się jako pracownik banku informując, że jego konto zostało zhakowane, a pieniądze są zagrożone. Mężczyzna nie dał się jednak nabrać i natychmiast się rozłączył. Na tym się jednak nie skończyło.

Po chwili odebrał kolejny telefon z taką samą informacją od osoby podszywającej się pod pracownika banku. Wiarygodności całej sytuacji dodawał fakt, że na wyświetlaczu telefonu mężczyzny pokazał się numer i nazwa banku. Rzekomy pracownik banku będąc cały czas na łączach, przekazał kilka kont technicznych, na które mężczyzna przelewem natychmiastowym przelał łącznie ponad 322 tysiące złotych – opowiada Ewelina Banaszek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jakby tego było mało, mężczyzna chciał przelać pieniądze również z innych kont, ale sytuacja nagle wzbudziła jego podejrzenia. Postanowił więc zadzwonić do banku i dopiero tam dowiedział się, że padł ofiarą oszustwa.

Niestety, wykonanych transakcji nie można już było cofnąć. Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. O podobnych próbach wyłudzenia środków należy jak najszybciej informować funkcjonariuszy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
10 ° C
10 °
10 °
63 %
3.7kmh
6 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
10 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE