czwartek, 29 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczRemontów ciąg dalszy. Kolejna droga zyska nową nawierzchnię

Remontów ciąg dalszy. Kolejna droga zyska nową nawierzchnię

Gmina Międzyrzecz nie zwalnia tempa i co rusz informuje o nowych, planowanych inwestycjach. Tym razem szykuje się kompleksowa przebudowa ulicy Ściegiennego! Mieszkańcy mogą się już cieszyć, bo wkrótce zniknął dziury i zapadliska, po których czasem trudno się poruszać.

Zaledwie na początku tygodnia informowaliśmy, że rozpoczął się remont drogi przecinającej wieś Wysoką, a już dzisiaj międzyrzeccy urzędnicy przekazali kolejne rewelacje. Firma, która zajmie się przebudową ulicy Ściegiennego może już wchodzić na plac budowy! To oznacza, że lada dzień rozpoczną się tam prace.

Ulica Ściegiennego zyska nową nawierzchnię… i nie tylko!

Jeszcze pod koniec sierpnia tego roku gmina Międzyrzecz otrzymała rządowe dofinansowanie na remont ulicy Ściegiennego. Dzięki temu możliwe było ogłoszenie przetargu i wyłonienie wykonawcy. Wiemy już, że pracami zajmować się będzie firma Infrakom z Kościana, której już parę dni temu oficjalnie przekazano plac budowy.
Samą ulicę Ściegiennego czeka sporo zmian. Najważniejszą jest oczywiście wymiana nawierzchni. A co jeszcze?

– Wykonawca wyremontuje drogę i chodniki, wybuduje też zjazdy, odwodnienie i odtworzy oznakowanie – zapowiada Remigiusz Lorenz, burmistrz Międzyrzecza.

Prace mają potrwać do lipca przyszłego roku. Ich koszt to ok. 388 tysięcy złotych, z czego aż 222 tysiące to rządowe dofinansowanie.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
8 ° C
8 °
8 °
63 %
4.4kmh
5 %
czw.
10 °
pt.
14 °
sob.
12 °
niedz.
15 °
pon.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE