czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Park Kopernika zabłyśnie do grudnia

Park Kopernika zabłyśnie do grudnia

Wyłoniono wykonawcę, który zajmie się budową oświetlenia alejki parkowej znajdującej się pomiędzy ulicami Piłsudskiego a Walczaka, w północnej części Parku Kopernika.

Jak zapowiadają urzędnicy prace mają potrwać kilka miesięcy.

– Udało się znaleźć wykonawcę, dlatego oświetlenie ma być gotowe już w grudniu tego roku – informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: to już kolejne zmiany przeprowadzane w parku Kopernika. Przebudowana też została fontanna znajdująca się praktycznie w samym środku miejskiego ogrodu. Zyskała całkiem nowy blask i cieszy oko mieszkańców. Powiększony i rozbudowany ma też zostać skatepark.

Park Kopernika położony jest na Dolinkach. Założony został w 1973 roku przez pracowników ówczesnych zakładów Stilon w ramach czynu społecznego. Zajmuje ponad 18 hektarów powierzchni i można tu znaleźć wiele drzew, krzewów czy kwiatów. Jest lipa drobnolistna, jesion wyniosły, cis pospolity. W 2020 roku park przeszedł gruntowną przemianę i został zrewitalizowany. Wyremontowano ciągi piesze, pojawiły się nowe elementy małej infrastruktury, w tym ławeczki i kosze.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.7 ° C
13.7 °
13.7 °
95 %
2.5kmh
2 %
czw.
26 °
pt.
28 °
sob.
31 °
niedz.
32 °
pon.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE