sobota, 10 grudnia, 2022
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.PILNIE potrzebne środki medyczne i militaria! Tir wyjedzie dzisiaj do Kijowa

PILNIE potrzebne środki medyczne i militaria! Tir wyjedzie dzisiaj do Kijowa

Dzisiaj, tj. we wtorek (01.03) na ulicy Chrobrego w Gorzowie stanie tir, który w nocy wyjedzie w stronę Kijowa. Każdy kto może pomóc proszony jest o dostarczanie leków, środków medycznych i militariów.

Tir będzie pakowany do godziny 22:00, a następnie wyjedzie do ogarniętej wojną Ukrainy. Ma się znaleźć w pobliżu Kijowa zapewne na tyle blisko na ile będzie to możliwe. A tam, ze względu na to, że trwają walki, najbardziej potrzebne są różnego rodzaju środki medyczne. Chodzi m.in. o bandaże, kroplówki, loperamid, gazy opatrunkowe (wszelkiego rodzaju), środki przeciwbólowe i przeciwzapalne: nurofen, ibuprom, paracetamol, szyny elastyczne, szyby Kramera, kompresy gazowe, hemostatyki, gazy metrowe, a oprócz tego wyposażenie militarne, czyli kamizelki, rękawiczki, kamizelki kuloodporne, hełmy, ubrania wojskowe, itp. Niezbędne rzeczy może przynosić każdy. Przy okazji zbierane też będą pieniądze na paliwo.

Przypomnijmy: sześć dni temu Rosja zaatakowała Ukrainę. W tym momencie najbardziej dramatyczna sytuacja jest w Charkowie (gdzie doszło też do wyjątkowo silnego wybuchu) oraz w Kijowie (do którego zmierza kolumna rosyjskiego wojska, a mieszkańcy po raz kolejny słyszą syreny i chowają się w schronach). Cały świat dołącza do pomocy Ukrainie, zbierane są datki, odzież, jedzenie czy leki. W Gorzowie można je przynosić do kilku punktów, które znajdziecie tutaj:

Ze względu na wojnę z Ukrainy uciekają też kobiety z dziećmi (mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat mają zakaz opuszczania kraju). Ludzie często nie mają się gdzie podziać dlatego każdy kto mógłby przyjąć kogoś pod swój dach proszony jest o kontakt z panią Darią Łukianovą, wiceprezesem Fundacji Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce (kontakt za pośrednictwem FB tutaj).


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
0.8 ° C
0.8 °
-0.1 °
74 %
0.9kmh
72 %
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-0 °
wt.
-1 °
śr.
-3 °

NAJPOPULARNIEJSZE