czwartek, 7 grudnia, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Pół roku więzienia za znęcanie się nad psem

Pół roku więzienia za znęcanie się nad psem

W gorzowskim sądzie zapadł dziś (29.06) wyrok dotyczący znęcania się nad zwierzęciem, a dokładniej: trzymania w zamkniętym kojcu, nieodpowiedniego karmienia czy niezapewnienia opieki weterynaryjnej. Właściciel psa dostał sześć miesięcy bezwzględnego więzienia.

Sprawa dotyczy piętnastoletniej suni Słomki, którą gorzowscy wolontariusze OTOZ Animals odebrali interwencyjnie w Krasowcu w październiku ubiegłego roku. Zwierzę było w opłakanym stanie, było wychudzone, miało silną anemię, zanik mięśni, guzki, przerośnięte pazury, a na domiar złego zjadały je pchły i robaki. Pies praktycznie nie mógł się poruszać, chwiał się na nogach i nie znał też dotyku człowieka. Gdy wolontariusze przyjechali na miejsce sunia leżała w dziurze w ziemi. Obok znajdował się metalowy kojec, puste wiadro z glonami oraz miska z kością, której pies nie mógł zjeść z uwagi na brak zębów.

Zwierzęciem zajęli się weterynarze jednak mimo usilnych starań sunia po kilkunastu dniach zmarła. Sprawa trafiła do sądu i dzisiaj zapadł wyrok. Właściciel Słomki został uznany za winnego znęcania się nad zwierzęciem i usłyszał wyrok sześciu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Ponadto ma zakaz posiadania zwierząt przez okres nie krótszy niż osiem lat. Musi też zapłacić 6200 zł na rzecz OTOZ Animals Inspektorat w Gorzowie Wlkp. w ramach nawiązki oraz jako zwrot kosztów postępowania sądowego.

„Ten wyrok nie zwróci już życia Słomce, nie odbierze jej bólu, ale pozwoli żyć lepiej innym zwierzętom. Ten wyrok pokazuje, że Sąd i sprawiedliwość stoi po stronie prawa, po stronie zwierząt. Ten wyrok jest przestrogą dla osób, które nie przestrzegają Ustawy o Ochronie Zwierząt i lekceważą organy ścigania. Ten wyrok nakazuje Tobie, właścicielu swojego psa, abyś traktował go humanitarnie i z szacunkiem, inaczej możesz podzielić los skazanego” piszą na swoim Facebookowym profilu działacze OTOZ Animals – Inspektorat Gorzów Wlkp.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
-0.1 ° C
-0.1 °
-0.1 °
82 %
0.9kmh
100 %
czw.
0 °
pt.
0 °
sob.
2 °
niedz.
5 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE