poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościZielona GóraPoniedziałkowe kontrole drogowe. Wpadło czterech kierowców

Poniedziałkowe kontrole drogowe. Wpadło czterech kierowców

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego w poniedziałek – 27 czerwca – rano kontrolowali trzeźwość kierujących na drogach pow. zielonogórskiego. Zatrzymano czterech kierujących pod wpływem alkoholu.

Działania „Trzeźwość”, czy „Trzeźwy Kierowca” już na stałe wpisały się w kalendarz akcji prowadzonych regularnie przez zielonogórską drogówkę. Obecne już od kilkunastu lat na drogach całego powiatu, obecnie przybierają różne formy – od badań prowadzonych w krótkim okresie na jednym odcinku drogi gdzie kilkunastu policjantów sprawdza bardzo wielu kierujących po pojedyncze patrole na mniej uczęszczanych drogach sprawdzające przez pewien okres czasu wszystkie przejeżdżające pojazdy.

Dzisiejsze działania przyjęły dwie formy – od 4.00 rano kilka patroli sprawdzało stan trzeźwości kierujących w różnych miejscach powiatu. W miejscowości Wysokie oraz na Trasie Północnej policjanci zatrzymali dwie osoby, które miały w  organizmie powyżej 0,5 % oraz dwie, które prowadziły po użyciu alkoholu.  Po godzinie 9.00 policjanci z patroli ruchu drogowego wspólnie z kolegami z Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali trzeźwość kierujących samochodami ciężarowymi na trasie S3. Wśród kilkudziesięciu sprawdzonych osób nie było nikogo, kto prowadził pod wpływem alkoholu. 

Przypominamy:

  • Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 ‰) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.  Obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5.000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata.  
  • Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 ‰ do 0,5 ‰) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych. Sąd orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 6 miesięcy.
  • Kierowanie pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień również jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.  

🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ZIELONA GÓRA

Zielona Góra
zachmurzenie małe
22.4 ° C
24 °
22.4 °
72 %
4.1kmh
50 %
pon.
22 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
27 °

NAJPOPULARNIEJSZE