poniedziałek, 22 lipca, 2024

Nowy PSZOK coraz bliżej

W Krośnie Odrzańskim przy ulicy Wiejskiej powstaje nowoczesny PSZOK. Jesteśmy coraz bliżej zakończenia prac.

Nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Krośnie Odrzańskim, przy ulicy Wiejskiej miał już działać w zeszłym roku. Krośnieński samorząd stara się o jego wybudowanie od około pięciu lat. Do inwestycji musiał przekonać m.in. mieszkańców, którzy obawiali się, że PSZOK w pobliżu ich miejsc zamieszkania pogorszy ich warunki bytowe. Ponadto pojawiły się opóźnienia związane z uzyskaniem pozwolenia wodno-prawnego od Wód Polskich.

Przypomnijmy, że umowa na budowę nowoczesnego PSZOK została podpisana we wrześniu 2020 roku, a pierwotnie prace miały rozpocząć się w styczniu 2021 roku. Wykonawcą inwestycji jest firma EXALO oddział Diament. Gmina Krosno Odrzańskie pozyskała dofinansowanie w wysokości 2,6 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zarządzanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Krośnieński samorząd miał wykorzystać dotację do końca bieżącego roku, jednak w związku z uzyskiwaniem pozwoleń, podpisany został aneks do umowy, który pozwolił na przedłużenie terminu.

Inwestycja zostanie zrealizowana w tym roku i już widać, że jesteśmy blisko zakończenia prac – otwarcie planowane jest na sierpień 2022 roku. Do PSZOK będą trafiać odpady, które nie mogą zostać wyrzucone do klasycznych pojemników. Czyli np. gruz budowlany, opony, zużyty sprzęt elektroniczny.

Prezes Krośnieńskiego Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Komunalnego, Aleksander Kozłowski w rozmowie z Gazetą Lubuską zdradził, że PSZOK będzie miał więcej funkcji. „- Chcemy z tego obiektu zrobić dynamiczny, pulsujący na mapie Krosna punkt edukacji ekologicznej i punkt informacji środowiskowej” – powiedział.

Krośnieński urząd pokazał najnowsze zdjęcia z powstającego PSZOK przy ulicy Wiejskiej w Krośnie Odrzańskim:


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA KROSNO ODRZ.

Krosno Odrzańskie
zachmurzenie umiarkowane
25.2 ° C
25.5 °
23.8 °
60 %
4.8kmh
63 %
pon.
25 °
wt.
28 °
śr.
23 °
czw.
23 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE