poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinGubińskie Łużyczanki na Festiwalu Folkloru

Gubińskie Łużyczanki na Festiwalu Folkloru

Pod koniec czerwca Gubińskie Łużyczanki wzięły udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru 2022.

Gubińskie Łużyczanki cieszą się dobrą renomą nie tylko w samym Gubinie, ale całym województwie lubuskim. Nic dziwnego, że nasze mieszkanki są zapraszane na różnego rodzaju wydarzenia. Ostatnio na zaproszenie Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze wybrały się na Międzynarodowy Festiwal Folkloru 2022 „Oblicza Tradycji”.

To zresztą nie jedyny zespół z naszej okolicy, który tam wystąpił – były tam również Barwy Jesieni z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gubinie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Chlebowo – Chlebowianki.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Oblicza Tradycji” to przedsięwzięcie, oparte na przekazie tradycji, śpiewu, muzyki oraz tańca zespołów polskich i zagranicznych. Ma na celu ożywienie formuły festiwali folklorystycznych, wytyczenie dla nich nowych dróg rozwoju na rzecz popularyzacji niematerialnego dziedzictwa kulturowego, wymianie informacji, wiedzy i popularyzacji unikalnych zjawisk kultur tradycyjnych różnych regionów. Impreza jest organizowana od sześciu lat i jest międzynarodowa nie tylko z nazwy. W poprzednich edycjach występowały zespoły m.in. z: Algierii, Białorusi, Czechy, Ghany, Izraela, Nepalu, Serbii, Sri Lanki, Turcji, Bułgarii, Indonezji, Macedonii, Kazachstanu, Rumunii, Litwy, Słowacji, Senegalu, Indii.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
bezchmurnie
19.6 ° C
20.1 °
19.6 °
72 %
3.7kmh
1 %
pon.
19 °
wt.
27 °
śr.
23 °
czw.
24 °
pt.
28 °

NAJPOPULARNIEJSZE