czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościMiędzyrzeczBez prawa jazdy, niesprawnym autem i pod wpływem alkoholu!

Bez prawa jazdy, niesprawnym autem i pod wpływem alkoholu!

Międzyrzeccy policjanci zatrzymali 66-letniego kierowcę, który prowadził samochód mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu.

To kolejny przykład nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, które tylko dzięki szczęśliwemu przypadkowi nie skończyło się tragedią. Samo zdarzenie miało miejsce w sobotę (25.06). To właśnie tego dnia w godzinach popołudniowych międzyrzeccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego opla, którego styl jazdy wskazywał na to, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu.

– Już po otworzeniu drzwi kierowcy z wnętrza zatrzymanego pojazdu wydobył się intensywny zapach alkoholu. Zachowanie mężczyzny również nie wzbudzało wątpliwości, posiadał bowiem symptomy wskazujące, że znajduje się w stanie nietrzeźwości – informuje Mateusz Maksimczyk z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy i wykazało blisko dwa promile. To jednak nie koniec, jak się okazało 66-letni kierowca na skutek wcześniejszych przewinień miał cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd którym się poruszał nie był dopuszczony do jazdy.

Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych i naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo wielu osób na drodze. Bardzo ważny jest również brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w konsekwencji może zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym, a nawet czyjąś śmiercią dodaje Mateusz Maksimczyk.

Za takie zachowanie 66-latkowi grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
bezchmurnie
13 ° C
13 °
13 °
88 %
2.4kmh
1 %
czw.
27 °
pt.
30 °
sob.
30 °
niedz.
31 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE