niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Prowadził ciężarówkę z hasłami anty LGBT. Teraz usłyszał wyrok

Prowadził ciężarówkę z hasłami anty LGBT. Teraz usłyszał wyrok

Jan B. został uznany za winnego i musi zapłacić grzywę oraz nawiązkę na rzecz fundacji Warto Być Równym nad Wartą. Wszystko dlatego, że w 2019 roku wyjechał na ulice busem propagującym homofobię.

Wyrok zapadł w środę (05.04) w Sądzie Rejonowym w Gorzowie. Chodzi o sytuację z sierpnia 2019 roku kiedy to na ulicach Gorzowa pojawiła się furgonetka, a na niej plakaty nawołujące do nienawiści w stosunku do osób homoseksualnych i informujące, że to właśnie takie osoby są sprawcami większości aktów pedofilii. Oprócz plakatów przez megafon emitowane były również hasła oczerniające społeczność LGBT.

Sprawa trafiła do sądu na skutek pozwu złożonego przez Monikę Drubkowską, prezeskę Fundacji Warto Być Równym nad Wartą. Pozwała ona kierowcę ciężarówki o szerzenie zgorszenia i zakłócanie porządku publicznego. Chodziło o to, że takie anty-edukacyjne działania mogą źle wpływać na kształtowanie świadomości młodych ludzi. Ponadto treści umieszczone na reklamówce nie były zgodne z prawdą.

Teraz doczekaliśmy się wyroku! Kierowca ciężarówki musi zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny oraz 3 tysiące złotych jako nawiązkę na rzecz Fundacji.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
21.6 ° C
21.6 °
21.6 °
58 %
0.5kmh
62 %
niedz.
22 °
pon.
24 °
wt.
25 °
śr.
29 °
czw.
30 °

NAJPOPULARNIEJSZE