czwartek, 28 września, 2023
spot_img
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przedsiębiorcy zainteresowani mieszkaniami dla pracowników

Przedsiębiorcy zainteresowani mieszkaniami dla pracowników

Do gorzowskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej wpłynęło już 13 wniosków od przedsiębiorców zainteresowanych wynajmem mieszkań komunalnych. Łącznie wnioski opiewają na 33 lokale, które po wykonaniu tam remontu zostaną przekazane pracownikom.

Chodzi o nowatorski program wspierania pracodawców i pracowników, w ramach którego miasto wyznaczyło lokale komunalne do remontu, o które mogą się ubiegać przedsiębiorcy mający swoje firmy na terenie Gorzowa. Przedsiębiorca, po przyznaniu mu mieszkania będzie miał 3 miesiące na przeprowadzenie tam wymaganego remontu. Następnie taki lokal zostanie przekazany pracownikom. Przedsiębiorcy otrzymają zwrot nakładów poniesionych za remont w postaci zwolnienia z opłat czynszowych. Wybrane mieszkania będą do dyspozycji pracodawców przez 10 lat. W tym czasie będą oni decydowali o tym, kto i na jakich zasadach będzie zamieszkiwał dany lokal.

W tej chwili do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej wpłynęło już 13 wniosków na 33 lokale. Jak informują urzędnicy: niedługo zostaną podpisane umowy.

– Program ma pomóc przedsiębiorcom w zwiększeniu konkurencyjności, poszerzeniu obszarów działalności, pozyskiwaniu nowych zleceń i kontraktów czy obniżeniu kosztów prowadzenia działalności, związanych z utrzymaniem pracownika. Jest instrumentem pomocowym w trudnej sytuacji mieszkaniowej na rynku nieruchomości – przyznaje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Wyznaczone przez miasto lokale znajdują się m.in. w Śródmieściu, na os. Piaski, Zawarciu i na os. Słonecznym. Lista mieszkań dostępna jest w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej oraz w Wydziale Obsługi Inwestora i Biznesu Urzędu Miasta. Po zapoznaniu się z listą i wybraniu mieszkań przedsiębiorca powinien złożyć odpowiedni wniosek do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej lub Wydziału Spraw Społecznych UM. Sama procedura przyznania mieszkania powinna potrwać maksymalnie 30 dni.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
bezchmurnie
13.2 ° C
13.2 °
13.2 °
90 %
0.5kmh
0 %
czw.
26 °
pt.
26 °
sob.
19 °
niedz.
16 °
pon.
23 °

NAJPOPULARNIEJSZE