piątek, 14 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Przetarg rozstrzygnięty. Deptak doczeka się przebudowy

Przetarg rozstrzygnięty. Deptak doczeka się przebudowy

Modernizacją deptaka znajdującego się przy ulicy Hawelańskiej w Gorzowie zajmie się firma ze Świdnicy. Całkowity koszt prac wyniesie nieco ponad 6,3 miliony złotych. Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana na przełomie marca i kwietnia.

Chodzi zarówno o modernizację deptaka jak i znajdujących się w pobliżu ulic, czyli Hawelańskiej i Wełniany Rynek. W przetargu na to zadanie zgłosiły się trzy firmy: z Gorzowa, Świdnicy i Międzyrzecza.

Kto zajmie się robotami i kiedy się rozpoczną?

Najtańszą ofertę przedstawił wykonawca z Międzyrzecza (niecałe 6 milionów złotych), ale została ona odrzucona, ponieważ nie spełniała wymogów formalnych. Ostatecznie wybrano więc firmę Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy.

Jeśli wszystkie formalności ze strony wykonawcy zostaną dopełnione w sposób należyty, podpisanie umowy będzie możliwe na przełomie marca i kwietnia – informuje Ewa Iwańska ze spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie.

Od momentu podpisania umowy firma będzie miała 13 miesięcy na wykonanie wszystkich zaplanowanych prac.

Przypomnijmy: to już kolejny przetarg na modernizację deptaka. Pierwszy udało się rozstrzygnąć, ale firma wycofała się z inwestycji, o czym szerzej pisaliśmy tutaj:

Co się zmieni w centrum Gorzowa?

Na początek wymieniona zostanie nawierzchnia zarówno na deptaku jak i ulicach Hawelańskiej oraz Wełniany Rynek. Zlikwidowane zostaną też bariery architektoniczne, w tym m.in. wysokie krawężniki. Przebudowane zostanie oświetlenie, wykonane zostaną zjazdy, a cały teren będzie odwodniony. Nie zabraknie również elementów małej architektury, takich jak np. kosze czy ławeczki.

– Nowa nawierzchnia deptaku przy ulicy Hawelańskiej, kolorystycznie ma nawiązywać do ul. Sikorskiego. Wydzielona jezdnia znajdzie się jedynie na początkowym odcinku ul. Wełniany Rynek (ok. 30 m od strony ul. Sikorskiego), natomiast na pozostałych odcinkach ruch samochodowy odbywać się będzie w obszarze ciągów pieszo-jezdnych.  Przy Studni Czarownic powstanie zapora drogowa, która umożliwi kontrolowanie wjazdu samochodów na deptak Wełnianego Rynku – wyjaśnia Ewa Iwańska.

Prace w dwóch etapach

Z uwagi na to, że roboty obejmą ścisłe centrum miasta konieczne było podzielenie ich na dwa etapy. Wszystko po to, by umożliwić dojście do budynków mieszkalnych i lokali usługowych oraz zapewnić możliwość ruchu pieszego.

W pierwszym etapie prace będą dotyczyły ulicy Hawelańskiej na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Wełniany Rynek.

W drugim etapie przebudowana zostanie ul. Wełniany Rynek na odcinku od Sikorskiego do Hawelańskiej.

To będzie wymagało pewnych zmian w organizacji ruchu, o których będziemy na bieżąco informować.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
7.1 ° C
7.1 °
7.1 °
91 %
0.8kmh
61 %
pt.
21 °
sob.
24 °
niedz.
24 °
pon.
27 °
wt.
19 °

NAJPOPULARNIEJSZE