wtorek, 28 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Punkt wsparcia dla uchodźców w nowym miejscu

Punkt wsparcia dla uchodźców w nowym miejscu

Od jutra (tj. od 16.03) zmienia się lokalizacja punktu, w którym niezbędną pomoc mogą uzyskać osoby, które uciekły z ogarniętej wojną Ukrainy. Teraz będzie on działał w Sali sesyjnej gorzowskiego magistratu.

Do Gorzowa przybywa coraz więcej Ukraińców, głównie matek z dziećmi. Dlatego też tydzień temu w mieście zaczął działać punkt, w którym urzędnicy i wolontariusze pomagają uchodźcom rozpocząć nowe życie. Udzielają pomocy m.in. w znalezieniu pracy, zakwaterowania czy zapisaniu dziecka do szkoły lub przedszkola. Do tej pory punkt działał w budynku „Lamusa”, ale ze względu na coraz większą liczbę osób zainteresowanych pomocą musi on zostać przeniesiony.

Już od jutra będzie działał w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta w Gorzowie, wejście od strony ulicy Sikorskiego 4. Będzie czynny w godzinach od 8:30 do 18:00.

– Liczba osób odwiedzających punkt z dnia na dzień rosła. Obecnie kamienicę „Lamus” przy Urzędzie Miasta odwiedza dziennie około 200 do 250 osób. Rośnie również liczba zadań, jakie samorząd świadczy dla obywatelu Ukrainy. Prezydent Miasta podjął decyzję o zmianie lokalizacji punktu – informuje Marta Liberkowska, dyrektor gorzowskiego Wydziału Promocji i Informacji.

W tym samym punkcie od jutra obywatele Ukrainy będą mogli uzyskać numer PESEL, dzięki któremu uchodźcy będą mogli otrzymać odpowiednie świadczenia przyznane im przez polski rząd.

Przypomnijmy: wojna na Ukrainie trwa już dwudziesty dzień. Dokładnie 24. lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja, której Ukraińcy wciąż dzielnie stawiają czoła.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
2.1 ° C
2.1 °
2.1 °
54 %
0.9kmh
80 %
pon.
2 °
wt.
5 °
śr.
8 °
czw.
17 °
pt.
13 °

NAJPOPULARNIEJSZE