czwartek, 30 marca, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Radni byli za. Przekazali 2 mln zł na budowę hali w Gorzowie

Radni byli za. Przekazali 2 mln zł na budowę hali w Gorzowie

Radni Sejmiku na poniedziałkowej (04.04) sesji zdecydowali o przekazaniu dla Gorzowa dotacji w wysokości 2 milionów złotych. Pieniądze powędrują na budowę hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Słowiańskiej.

Z prośbą o dofinansowanie inwestycji zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Wnioskował o 6 milionów złotych, które miałyby zostać wypłacone w trzech transzach, po dwa miliony złotych. Pismo w tej sprawie wpłynęło do województwa 21. marca, a już następnego dnia Zarząd Województwa zdecydował o przekazaniu środków. Ostateczna decyzja należała jednak do Radnych Sejmiku, którzy na wczorajszej sesji poparli wniosek. Dlatego też w tym roku Gorzów dostanie dwa miliony złotych dotacji do trwającej już budowy hali widowiskowo-sportowej. Teraz już tylko czas na zawarcie odpowiedniej umowy określającej warunki wykorzystania i rozliczania dofinansowania.

Przypomnijmy: hala widowiskowo-sportowa powstaje niedaleko Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego „Słowianka”. Będzie się składała z areny głównej oraz pełnowymiarowej sali treningowej. Na trybunach będą miejsca dla ponad 5 tysięcy osób. Dodatkowo powstaną parkingi, zaplecze sanitarne, gastronomiczne, administracyjne, szatnie i sala konferencyjna. Oprócz wydarzeń sportowych mają się tu odbywać m.in. koncerty, eventy, występy teatralne czy taneczne.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
6.6 ° C
6.6 °
6.6 °
91 %
0.9kmh
100 %
czw.
15 °
pt.
13 °
sob.
9 °
niedz.
8 °
pon.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE