wtorek, 5 marca, 2024

Rekordowy Bieg Gwiazdkowy

W sobotę (17.12) w Gorzowie odbyła się dziewiąta już edycja Biegu Gwiazdkowego. Tym razem wystartowało w nim ponad pól tysiąca osób! Udało się też zebrać 23 tysiące złotych, które powędrują na cele charytatywne.

Gorzowski Bieg Gwiazdkowy to już coroczna, przedświąteczna tradycja. Uczestnicy ubrani są w mikołajkowe czapki lub nawet całe stroje Mikołaja! Jak zawsze tak i tym razem mieli do pokonania pięciokilometrową trasę wyznaczoną w Parku Kopernika. Oprócz biegu głównego były też biegi na krótszym dystansie przeznaczone dla dzieci.

W tym roku w biegu wzięło udział ponad pół tysiąca osób, co daje rekordowy wynik!

Do naszego biegu zgłosiło się 150 dzieciaków i 410 dorosłych – poinformował radny Piotr Wilczewski, pomysłodawca i organizator biegu.

Dla porównania, w ubiegłym roku w biegu wzięło udział 330 osób, a w roku 2019 niecałe 500 (w 2020 roku przerwa spowodowana pandemią).

Podczas imprezy zbierano też pieniądze, które powędrują do trzech chorych chłopców pomagających w organizacji biegu druhów z 8 Gorzowskiej Drużyny Harcerskiej, z przeznaczeniem na organizację letniego obozu. Na ten cel zebrano ponad 23 tysiące złotych.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE