niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Roślinki w doniczkach będą rozdawane mieszkańcom

Roślinki w doniczkach będą rozdawane mieszkańcom

Już jutro, tj. w środę (29.06) na przystanku autobusowym przy ulicy Jagiełły każdy chętny będzie mógł otrzymać za darmo roślinę doniczkową. Wszystko w ramach akcji „Gorzów dla pszczół – kwiaty dla mieszkańców”.

Akcja ma na celu przypomnieć mieszkańcom jak ważne dla naszego środowiska są pszczoły. Dlatego też każdy kto jutro o godzinie 11:00 pojawi się na przystanku autobusowym przy ulicy Jagiełły (naprzeciwko Łaźni) otrzyma sadzonkę roślin miododajnych. Rozdawane będą takie kwiaty jak lawenda, przetacznik kłosowy, barbula klandońska, wrzoście i wrzosy specjalnych odmian. Roślinkę można będzie wziąć do domu i zasadzić w ogródku, na balkonie czy tarasie. W ten sposób zapewni się dostęp do pokarmy owadom zapylającym, w tym właśnie pszczołom.

Do każdej sadzonki załączona będzie ulotka zawierająca informacje o owadach zapylających oraz roślinom, których potrzebują do życia.

– Zachęcimy tam również do sfotografowania posadzonej rośliny i przesłania zdjęcia wraz z jej lokalizacją na podany adres. Na podstawie informacji zwrotnej zostanie stworzona mapa pokazująca trasę sadzonek z przystanku autobusowego Jagiełły w różne miejsca miasta – informuje Edyta Wyborska z gorzowskiego Wydziału Ochrony Środowiska.

A dlaczego pszczoły są takie ważne? Owady, przy okazji zdobywania pyłku i nektaru zapylają rośliny dzięki czemu jest ich więcej. Z kolei produkowany przez nich miód jest nie tylko smaczny, ale i leczniczy. Mówi się, że jeśli zginą pszczoły ludziom pozostaną cztery lata życia.  


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie umiarkowane
17 ° C
17 °
17 °
68 %
1.9kmh
58 %
niedz.
26 °
pon.
27 °
wt.
28 °
śr.
26 °
czw.
31 °

NAJPOPULARNIEJSZE