piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaWiadomościGubinPump truck i skatepark wkrótce w Gubinie

Pump truck i skatepark wkrótce w Gubinie

Już niedługo mieszkańcy Gubina będą mogli cieszyć się nowym wyposażeniem skate parku na ulicy Miodowej, a także nowym pump truckiem!

Przypomnijmy, że jednym z wniosków, które Urząd Miasta Gubin złożył do Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dotyczył budowy obiektów służących odbudowie zdrowia fizyczno-psychicznego w Gubinie. Na to zadanie gubiński samorząd pozyskał 4 500 000 zł! To nie jedyna inwestycja, która zostanie dofinansowana z Polskiego Ładu.

Wracając do pierwszego naboru i wspomnianego wniosku, na który UM Gubin pozyskał 4,5 mln zł- pieniądze zostaną przeznaczone na trzy różne cele:

  • Kompleksowe wyposażenie skate parku przy ul. Miodowej. Będą quarter pipe z bank rampem, funbox z grindboxem, schodami i poręczą, disaster boxem i piramidą z poręczą, a także grindbox z piramidą. Ponadto pojawi się tam nowa nawierzchnia z betonu monolitycznego. Inwestycja ma zostać zakończona w ciągu pół roku.
  • Pump truck powstanie przy ul. Sportowej na tamtejszym boisku. Będzie to wymagający (jeden z największych w Polsce) tor rowerowy ze wzniesieniami i ostrymi zakrętami. Sam tor będzie stworzony z konstrukcji mineralnej i będzie miał nawierzchnię bitumiczną. Główna trasa będzie miała długość około 400 metrów, z czego 275 metrów to tor uniwersalny, a 125 metrów to część do jazdy profesjonalnej. Będzie też „mini pump truck” na dystansie 60 m, specjalnie dla dzieci.
  • Oprócz tego przy ul. Sportowej pojawi się tor ziemny typu „dirt”, plac odpoczynku wyposażony w ławki, stojaki rowerowe i kosze. Całość zostanie wzbogacona o oświetlenie i monitoring. W tym przypadku wykonawca (Velo Projekt Sp. z o.o.) ma 16 miesięcy na ukończenie inwestycji.

Koszt wszystkich zadań (łącznie z terenami zielonymi) to ponad 6.200.000 złotych. Wkrótce mają ruszyć prace.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GUBIN

Gubin
zachmurzenie duże
24.5 ° C
26.2 °
23.5 °
64 %
4.3kmh
100 %
pt.
29 °
sob.
24 °
niedz.
26 °
pon.
29 °
wt.
24 °

NAJPOPULARNIEJSZE