piątek, 12 lipca, 2024

Trochę wody dla ochłody

W Międzyrzeczu stanęła kurtyna wodna, która w upalne dni daje przyjemnie orzeźwienie mieszkańcom. Znajduje się ona przed Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Lato w pełni, temperatury są ostatnio bardzo wysokie i często przekraczają nawet trzydzieści stopni. Dlatego w taką pogodę wielu ludzi szuka jakiegokolwiek miejsca do ochłody. Najlepiej orzeźwić się nad pobliskimi jeziorami i kąpieliskami, ale niestety nie każdy ma taką możliwość.

Dlatego też w centrum Międzyrzecza stanęła kurtyna wodna, która ma pomóc mieszkańcom przetrwać upały. Spacerując po mieście, udając się do pracy czy w jakiekolwiek inne miejsce możemy przejść przez nią i złapać trochę orzeźwiającej wody.

Woda latem jest szczególnie ważna. Aby w upał uniknąć odwodnienia organizmu należy pić około trzech litrów wody dziennie (litr więcej niż normalnie). Pamiętajcie też, aby chronić głowę zakrywając ją kapeluszem czy czapką. Ratownicy medyczni przestrzegają także przed coraz częściej zdarzającymi się udarami i wskazują, że im szybciej zadziałamy tym większa szansa na ratunek. A do podstawowych objawów udaru należą: bóle i zawroty głowy, trudności z mową, zaczerwienienie skóry i temperatura ciała sięgająca 40 stopni, szybkie tętno, a nawet utrata przytomności. W przypadku zaobserwowania takich objawów należy niezwłocznie wezwać pogotowie.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA MIĘDZYRZECZ

Międzyrzecz
zachmurzenie duże
26 ° C
26 °
25.9 °
60 %
4.4kmh
100 %
pt.
28 °
sob.
24 °
niedz.
27 °
pon.
29 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE