piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rozpoczął się remont deptaka na Hawelańskiej! Będzie się działo…

Rozpoczął się remont deptaka na Hawelańskiej! Będzie się działo…

Stało się! We wtorek (23.05) ruszyła przebudowa deptaka na ulicy Hawelańskiej w Gorzowie. To wiąże się ze mianami w organizacji ruchu. Z uwagi na to, ze prace prowadzone są w ścisłym centrum lepiej zapoznać się z planowanymi utrudnieniami.

Po trzech nieudanych przetargach i problemach z wyłonieniem wykonawcy wreszcie rozpoczęły się roboty związane z przebudową deptaka na Hawelańskiej, na odcinku od Sikorskiego do Wełnianego Rynku.

Robotnicy już są na placu budowy i wyznaczyli tymczasową organizację ruchu. Na czym ona polega? Na odcinku ul. Hawelańskiej między ulicami Jagiełły i Wełniany Rynek obowiązuje ruch dwukierunkowy, ale mogą tu wjeżdżać wyłącznie pojazdy budowy, dostawy oraz osoby z niepełnosprawnościami.

Jeśli „wpakujesz” się tam przez przypadek to możesz zawrócić przy Studni Czarownic. Aby to umożliwić, na czas trwania remontu, zlikwidowano postój taksówek (do ich dyspozycji pozostał więc pobliski postój przy ul. Obotryckiej. 

Przy ul. Hawelańskiej 6, miejsca dotychczasowego (ogólnodostępnego) parkingu, przeznaczono dla zaopatrzenia oraz osób z niepełnosprawnościami.

– Prace podzielono na etapy tak, by przez cały okres inwestycji zachować ruch pieszych. O postępach prac oraz koniecznych zmianach będziemy informować Państwa z wyprzedzeniem – przekazała Ewa Iwańska, dyrektor Gorzowskich Inwestycji Samorządowych.

Robotami zajmuje się firma Steinbudex-JM Jerzy Majorek ze Świdnicy, która wyceniła koszt prac na ponad 6,3 mln złotych. Zadanie ma się zakończyć w ciągu 13 miesięcy.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
45 %
0.9kmh
99 %
pt.
27 °
sob.
25 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE