piątek, 24 maja, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Umowa podpisana! Do Gorzowskiej Filharmonii popłynie kasa

Umowa podpisana! Do Gorzowskiej Filharmonii popłynie kasa

Miejscy urzędnicy podpisali już umowę o współprowadzeniu Filharmonii razem z Ministerstwem Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego. W praktyce oznacza to… większe, bo rządowe, pieniądze dla instytucji oraz większe możliwości jej rozwoju.

W ramach zawartej umowy rokrocznie do Gorzowskiej Filharmonii spływać będzie 1,3 mln zł dotacji. A to nie koniec, bo możliwe są również kolejne dotacje na przykład przy różnego rodzaju inwestycjach.

To wszystko jest niezwykle ważne dla Filharmonii, ponieważ w planach jest rozwój i powiększenie orkiestry i zakup nowych instrumentów.

W Polsce po 1989 roku zdecydowano, że kultura – w dużej mierze – została przekazana na barki samorządów i nie wszystkie dają sobie z tym radę, gdyż bezpośrednich potrzeb w Polsce lokalnej jest bardzo dużo. – Nasza opcja polityczna zdecydowała, że zasada zrównoważonego rozwoju, którą wprowadzamy od siedmiu i pół roku, ma oznaczać także równy dostęp do instytucji kultury. Oznacza to wzięcie odpowiedzialności przez budżet centralny również za to, co dzieje się w obszarze kultury w całej Polsce, we wszystkich regionach – powiedział Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jednak wsparcie finansowe to tylko jeden, niewątpliwie korzystny aspekt współpracy z ministerstwem. Drugi to możliwości rozwoju, których Filharmonia w innych warunkach po prostu by nie miała. Mieszkańcy z kolei będą mogli liczyć na jeszcze więcej, jeszcze bardziej atrakcyjnych muzycznych wydarzeń!

Pierwsze pieniądze powinny się znaleźć na koncie jeszcze w czerwcu.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
26.6 ° C
26.6 °
26.6 °
45 %
0.9kmh
99 %
pt.
27 °
sob.
25 °
niedz.
27 °
pon.
25 °
wt.
25 °

NAJPOPULARNIEJSZE