poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościNowa SólPonad 1000 osób może wziąć udział w Lubuskim Święcie Rowerów

Ponad 1000 osób może wziąć udział w Lubuskim Święcie Rowerów

Letnie miesiące sprzyjają turystyce rowerowej. Doskonałym rozpoczęciem będzie z pewnością V edycja Lubuskiego Święta Rowerów. Organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji. Pomóc ma wsparcie finansowe, jakie otrzymali z Urzędu Marszałkowskiego.

Dzisiaj podpisujemy umowę na promocję województwa lubuskiego poprzez organizację imprezy rowerowej. Wspieramy turystykę rowerową, dlatego do końca tego tygodnia przyjmujemy również wnioski gmin na dofinansowanie projektów ścieżek rowerowych. Przeznaczyliśmy na to 5 mln zł – każdy samorząd może otrzymać do 150 tys. zł – mówiła na konferencji prasowej marszałkini Elżbieta Anna Polak.

Okazuje się, że województwo lubuskie doskonale sobie radzi w promowaniu turystyki rowerowej i imprez z nią związanych. Niedawno gościliśmy Adama Probosza, popularyzatora i komentatora sportowego. Teraz dostajemy również ciekawe wyniki rankingowe.

Zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce pod względem długości kilometrów ścieżek rowerowych przypadających na 10 tys. mieszkańców. Z kolei pod względem długości ścieżek na 100 km kwadratowych Lubuskie plasuje się w połowie tabeli – na 9. miejscu. Tylko w latach 2017-2020 przybyło nam w regionie blisko 140 km ścieżek rowerowych – wymieniała włodarz województwa.

Cieszę się, że jesteśmy częścią tego sukcesu województwa – mówił Sylwester Filipiak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej, wręczając lubuskiej marszałek zaproszenie na V Lubuskie Święto Rowerowe. – Mamy w tym roku mały jubileusz i cieszę się, że nam się udaje. Nie ukrywam, że przy wsparciu pani marszałek i pan radnego. V Lubuskie Święto Rowerowe odbywa się w formie zabawy: możemy przyjść w dowolnej chwili i zrobić trasę w trzech kierunkach.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Otyńskiej i to właśnie tam będzie miała miejsce impreza. Początek o godz. 12.00 już 11 czerwca (niedziela) na parkingu przy hotelu Złoty Łan.

W tym roku dla uczestników przewidziane są trzy trasy rajdu w kierunku Kolska, Kożuchowa i Zatonia – W tych miejscowościach będą punkty kontrolne. Każdy z uczestników musi zdobyć dwie pieczątki: jedną na początku trasy, a drugą na końcu. W punktach kontrolnych będą gry i zabawy – objaśniał Marcin Urbanowski, skarbnik Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Otyńskiej.

Miłośnicy rowerów spodziewają się dużej frekwencji – W zeszłym roku wyprodukowaliśmy 1000 koszulek i wszystkie rozdaliśmy, w tym roku z pewnością również frekwencja dopisze. Ta impreza będzie się odbywała w kontekście 25-lecia województwa lubuskiego. Na zakończenie naszego rajdu o godz. 17.00 odbędzie się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Elektryk” z  Nowej Soli – mówił radny wojewódzki Grzegorz Potęga, który sam jest fundatorem głównej nagrody w loterii rajdowej.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA NOWA SÓL

Nowa Sól
zachmurzenie duże
13 ° C
13.9 °
12.9 °
70 %
2.1kmh
100 %
pon.
13 °
wt.
12 °
śr.
10 °
czw.
11 °
pt.
8 °

NAJPOPULARNIEJSZE