niedziela, 14 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rozpoczęła się demolka!

Rozpoczęła się demolka!

Firma wybrana do wyburzenia budynków znajdujących się przy ulicy Jancarza w Gorzowie rozpoczęła się już pracę. Zrównanych z ziemią zostanie 14 budynków, a w ich miejsce powstanie niewielkie centrum przesiadkowe.

Wykonawca przystąpił do robót w zaledwie kilka dni po podpisaniu umowy z miastem. Budynku znajdujące się obok dworca PKP znikają w błyskawicznym tempie, a do 16 grudnia mają całkowicie zniknąć z map miasta. I patrząc na postęp prac wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany.

Łącznie zniszczonych zostanie czternaście budynków, w tym zabudowa warsztatowo-garażowa, wieża ciśnień i dawna noclegownia. Najstarsze budynki pochodzą jeszcze z 1892 roku! Na ich miejscu powstanie centrum przesiadkowe, na które będą się składać zatoki parkingowe z miejscami na sześć autobusów. Przebudowana zostanie też ulica Dworcowa, a pętla autobusowa będzie zlikwidowana i zastąpiona krańcówką.

Wyburzaniem, a następnie uporządkowaniem terenu zajmuje się Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk z Kamieńca Ząbkowickiego. Koszt robót to ponad 425 tysięcy złotych, czyli poniżej zaplanowanego przez miasto budżetu. Przypomnijmy: tym razem w przetargu nie brakowało chętnych, a z niektórych ofert miasto musiało zrezygnować od razu ze względu na zbyt niskie ceny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
71 %
0.9kmh
100 %
niedz.
17 °
pon.
11 °
wt.
9 °
śr.
11 °
czw.
10 °

NAJPOPULARNIEJSZE