czwartek, 9 lutego, 2023
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rozpoczęła się demolka!

Rozpoczęła się demolka!

Firma wybrana do wyburzenia budynków znajdujących się przy ulicy Jancarza w Gorzowie rozpoczęła się już pracę. Zrównanych z ziemią zostanie 14 budynków, a w ich miejsce powstanie niewielkie centrum przesiadkowe.

Wykonawca przystąpił do robót w zaledwie kilka dni po podpisaniu umowy z miastem. Budynku znajdujące się obok dworca PKP znikają w błyskawicznym tempie, a do 16 grudnia mają całkowicie zniknąć z map miasta. I patrząc na postęp prac wszystko wskazuje na to, że termin ten zostanie dotrzymany.

Łącznie zniszczonych zostanie czternaście budynków, w tym zabudowa warsztatowo-garażowa, wieża ciśnień i dawna noclegownia. Najstarsze budynki pochodzą jeszcze z 1892 roku! Na ich miejscu powstanie centrum przesiadkowe, na które będą się składać zatoki parkingowe z miejscami na sześć autobusów. Przebudowana zostanie też ulica Dworcowa, a pętla autobusowa będzie zlikwidowana i zastąpiona krańcówką.

Wyburzaniem, a następnie uporządkowaniem terenu zajmuje się Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk z Kamieńca Ząbkowickiego. Koszt robót to ponad 425 tysięcy złotych, czyli poniżej zaplanowanego przez miasto budżetu. Przypomnijmy: tym razem w przetargu nie brakowało chętnych, a z niektórych ofert miasto musiało zrezygnować od razu ze względu na zbyt niskie ceny.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
pochmurnie
-1.4 ° C
-1.4 °
-1.4 °
53 %
4.4kmh
15 %
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
6 °
niedz.
7 °
pon.
9 °

NAJPOPULARNIEJSZE