sobota, 20 kwietnia, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Rozpoczęły się eksmisje lokatorów

Rozpoczęły się eksmisje lokatorów

W Gorzowie trwa już procedura usuwania uciążliwych lokatorów z mieszkań. Pierwsi najemcy musieli już opuścić lokale. Do końca października zaplanowano eksmisję jedenastu osób.

Eksmisji poddani są ci lokatorzy, którzy nie płacili czynszu a swoim zachowaniem stwarzali zagrożenie i byli uciążliwi dla sąsiadów. Decyzję o usunięciu ich z lokali jeszcze we wrześniu podjął Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Teraz rozpoczęto działania.

Pierwszy mężczyzna, który został eksmitowany zajmował lokal przy ulicy Sikorskiego i nie płacił za czynsz od 15 lat! Mieszkanie doprowadził do kompletnej ruiny, ze ścian odpadał tynk, brakowało podłóg, drzwi, a nawet szyb w oknach. Na lokatora od dawna skarżyli się też sąsiedzi. Urządzał częste libacje alkoholowe i zaśmiecał klatkę schodową. ZGM zdecydował więc o usunięciu go z mieszkania. Co więcej, zarówno jemu jak i pozostałym osobom wyznaczonym do eksmisji, nie przysługuje prawo do lokalu socjalnego.  

Wszyscy lokatorzy, którzy mają problem ze spłaceniem czynszu mogą się skontaktować z urzędnikami w celu polubownego rozwiązania sytuacji.

– Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zachęca wszystkich mieszkańców mających zaległości płatnicze
do skontaktowania się z administracją mieszkaniową i poczynienia uzgodnień, które pozwolą na uniknięcie postępowań egzekucyjnych – przekazał Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy z gorzowskiego magistratu.

Przypomnijmy: zadłużenia w miejskich lokalach komunalnych sięgają prawie 65 mln złotych. Dłużnicy, w ramach Programu Świadczeń Wzajemnych, mogą odpracować swój dług uzgadniając formę oraz zakres owej pracy.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl

✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie duże
4.8 ° C
4.8 °
4.8 °
97 %
1.5kmh
100 %
pt.
5 °
sob.
8 °
niedz.
8 °
pon.
7 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE