piątek, 23 lutego, 2024
Strona głównaWiadomościŻaryNowa organizacja ruchu

Nowa organizacja ruchu

W Żarach kontynuowane są prace związane z remontem ulicy Artylerzystów. Rondo powstające w tym rejonie ma usprawnić ruch.

Skrzyżowanie ulic Artylerzystów, Lotników i Broni Pancernej to najbardziej uczęszczane ulice w mieści oraz zmora żarskich kierowców. W dni handlowe i w godzinach szczytu pokonanie kawałka drogi sprawdza cierpliwość mieszkańców. Powiat Żarski na początku roku otrzymał dofinansowanie w wysokości 5.351.466 zł na budowę ronda. Oprócz środków pochodzących z budżetu państwa Miasto Żary także wesprze finansowo inwestycję.

Prace postępują zgodnie z harmonogramem. Od 18 października obowiązuje nowa organizacja ruchu skrzyżowanie przy ZUS – ie i żłobku jest zamknięte. Asfalt na ul. Broni pancernej został zerwany. Na Targ przy ul. Lotników można dojechać od strony Moniuszki (ślepa ulica). Ruch na ul. Legionistów odbywa się w dwóch kierunkach. Mieszkańcy wybierający się do Castoramy mogą dojechać od Ułańskiej i Legionistów.

Przebudowa oznacza tymczasowe zmiany w ruchu i utrudnienia dla kierowców. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie mam wątpliwości, że efekt końcowy wynagrodzi im niedogodności związane z pracami.


🔥 Chcesz, abyśmy dodali twój news?
e-mail: wiadomosci@smartpress.pl
✅ Chcesz, aby pojawiła się tutaj twoja reklama?
e-mail: reklama@smartpress.pl

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA ŻARY

Żary
zachmurzenie duże
8.9 ° C
8.9 °
7.4 °
67 %
3.6kmh
100 %
pt.
9 °
sob.
10 °
niedz.
10 °
pon.
11 °
wt.
11 °

NAJPOPULARNIEJSZE