wtorek, 5 marca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Gorzowie

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Gorzowie

W poniedziałek (15.05) rozpoczął się nabór do miejskich liceów, techników i zawodówek. Uczniowie ósmych klas mają czas do 21 czerwca na wybranie szkoły i złożenie odpowiednich wniosków. Gdzie i w jaki sposób należy to zrobić?

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2023 w Gorzowie

To już najwyższy czas, by uczniowie kończący szkołę podstawową zdecydowali o swojej dalszej karierze. Czy postawić na liceum ogólnokształcące i spokojnie zastanawiać się nad dalszymi studiami? Czy zdecydować się na technikum, które przygotowuje już do zawodu? Możliwości jest wiele, a decyzję trzeba bardzo dokładnie przemyśleć!

W tym roku o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych będzie się ubiegać około trzech tysięcy uczniów. O tym kto zostanie przyjęty do wybranej placówki decydować będzie liczba uzyskanych punktów. Pod uwagę będą brane zarówno wyniki z egzaminu ósmoklasisty, oceny na koniec roku oraz różne inne osiągnięcia (jak np. udział w olimpiadach, itp.).

Ważne daty! Do kiedy i w jaki sposób należy złożyć wniosek o przyjęcie?

Rekrutacja już się rozpoczęła, a na złożenie odpowiednich wniosków młodzież ma czas do 21. czerwca. W tym terminie należy zdecydować o szkole pierwszego wyboru, złożyć wniosek za pośrednictwem Internetu, wydrukować go i zanieść do placówki.

Łącznie, we wniosku uczeń wybiera trzy szkoły lub oddziały, ale dokumenty dostarcza się wyłącznie do szkoły pierwszego wyboru. W razie niezakwalifikowania się do niej, uczeń podlega dalszej rekrutacji do kolejnych wybranych placówek.

21. lipca do godziny 14:00 podane zostaną listy osób zakwalifikowanych lub niezakwalifikowanych do danych szkół. Później, od 1. sierpnia do 4. sierpnia prowadzona będzie rekrutacja uzupełniająca.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
zachmurzenie małe
5.3 ° C
5.3 °
5.3 °
58 %
3.5kmh
38 %
wt.
5 °
śr.
9 °
czw.
7 °
pt.
8 °
sob.
7 °

NAJPOPULARNIEJSZE