piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaWiadomościGorzów Wlkp.Samochód potrzebny do ratowania zwierząt. Zbiórka wciąż trwa

Samochód potrzebny do ratowania zwierząt. Zbiórka wciąż trwa

OTOZ Animals Gorzów prowadzi zbiórkę na nowy samochód interwencyjny, który posłuży do ratowania zwierząt z trudnych warunków w jakich się znajdują. W tej chwili na konto wpłacono już ponad 17 tysięcy 500 złotych, ale to wciąż za mało, aby kupić sprawne auto.

OTOZ Animals Inspektorat Gorzów to organizacja zajmująca się niesieniem pomocy pokrzywdzonym zwierzętom. To właśnie inspektorzy odbierają je z fatalnych warunków, w których nieraz żyją. Jednak, żeby sprawnie działać i móc ratować czworonogi organizacja potrzebuje sprawnego auta.

W tej chwili inspektorzy wciąż jeżdżą na interwencję wysłużonym 22-letnim samochodem, który od ponad sześciu lat wozi chore, ranne, brudne i zestresowane zwierzęta. Niestety, w ostatnich czasach ulega coraz częstszym awariom.

„On chce iść już na emeryturę. Mechanicy mówią, że jest na wykończeniu. Przejechane kilometry zrobiły swoje. Nasze auto przeżera rdza. Klimatyzacja jest całkowicie do wymiany, jest całkowicie dziurawa. Może się wydawać że to luksus mieć klimatyzację… Ale wygląda to trochę inaczej gdy przewozisz zwierzęta. Jak wiecie zwierzęta nie powinny podróżować w upale, tym bardziej, że są to zwierzęta z interwencji. Mocno dyszą, gdyż przeżywają silny stres. Najczęściej to ich pierwsza podróż autem. Dzikie koty są przykryte kocem, żeby zminimalizować ich strach. Często się w aucie wypróżniają, wymiotują i po prostu śmierdzą. Klimatyzacja jest po prostu niezbędna. Jedne drzwi już nie chcą się domykać, drugie nie chcą się otwierać. Do wymiany są hamulce, sprzęgło, silnik i milion innych elementów” informują Animalsi.

W tej chwili koszty napraw są już tak wysokie, że nie ma sensu dalej ich prowadzić. Dlatego niezbędny jest nowy samochód. Organizacji nie stać jednak na jego kupno, dlatego w Internecie trwa zbiórka. Każdy kto chce i ma możliwości może dołożyć swoją „cegiełkę”. Liczy się dosłownie każda złotówka! Zwłaszcza, że na zakup auta potrzeba aż… 30 tysięcy złotych.

Zbiórka dostępna jest na stronie: Potrzebne auto interwencyjne dla zwierząt! | RatujemyZwierzaki.pl.


💸 Wspieraj nasze media na Patronite
https://patronite.pl/wlubuskie

Dyskusja (musisz być zalogowana/y na Facebooku)

- Reklama -
POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Reklama -

POGODA GORZÓW WLKP.

Gorzów Wielkopolski
słabe opady deszczu
14.9 ° C
14.9 °
14.9 °
32 %
2.2kmh
18 %
pt.
27 °
sob.
21 °
niedz.
23 °
pon.
23 °
wt.
22 °

NAJPOPULARNIEJSZE